Gabinet usprawnienia ruchowego w miejscu klubu „Plus” na Politechnice [FOTO]

Reklama

Klub „Plus” od października przeniesie się do większego lokalu. W budynku, który po sobie zostawi Politechnika Rzeszowska, uczelnia umieści gabinet usprawnienia ruchowego.

 

Obecnie klub studencki „Plus” znajduje się na kampusie Politechniki Rzeszowskiej  w budynku przy ul. Podkarpackiej 1. Uczelnia planuje przenieść go do dawnej stołówki, która znajduje się przy al. Powstańców Warszawy obok akademika „Ikar”. To właśnie tam ma docelowo powstać Centrum Kultury i Nauki, w którym, oprócz klubu, ma funkcjonować także centrum rekrutacyjne, miejsce, gdzie można składać wnioski o stypendia, a także stołówka dla pracowników i studentów.

Planowane przenosiny klubu w nowe miejsce są przewidziane na nowy rok akademicki. Być może jeszcze w tym semestrze uda się zorganizować imprezę inauguracyjną.

A co po przeprowadzce klubu stanie się z obiektem przy ul. Podkarpackiej? Politechnika chce do niego przenieść gabinet usprawnienia ruchowego, który działa w ramach Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej. Aby to było możliwe obecny budynek klubu musi zostać z modernizowany. W związku z tym uczelnia ogłosiła konkurs, który zakładał modernizację lokalu. Konkurs wygrały Justyna Ożga i Marlena Kucharska.

Według wstępnych założeń w nowym gabinecie usprawnienia ruchowego mają znajdować miejsca do terapii indywidualnej, fizykoterapii i magnetoterapii, krwioterapii miejscowej, światłolecznictwa, a także gabinety konsultacyjne, laseroterapii, elektroterapii i ultradźwięków, terapii fali uderzeniowej oraz salka do ćwiczeń o powierzchni ok. 90 m kw.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nowy gabinet usprawnienia ruchowego ma służyć przede wszystkich studentom oraz naukowcom, którzy pracują w Centrum Fizjoterapii i Sportu.

– Trzeba pamiętać, że fizjoterapia to nie tylko przywracanie do sprawności ruchowej, ale też jej rozwijanie. Na PRz szkolimy pilotów, mamy też kierunki związane z bezpieczeństwem. Otoczenie gospodarcze wymaga od nas, aby ci absolwenci nie mieli tylko wiedzę teoretyczną, ale także odpowiednią sprawność – wyjaśnia prof. Grzegorz Masłowski, prorektor ds. kształcenia PRz.

– Chcemy też, aby nasi pracownicy się rozwijali i zdobywali kolejne stopnie naukowe, a gabinet ułatwi im prowadzenie badań naukowych, które są niezębne w tym  procesie – dodaje.

Centrum Fizjoterapii i Sportu PRz funkcjonuje od września 2017 roku. Wcześniej zajęcia sportowe na PRz odbywały się w ramach Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Rzeszowskiej. Politechnika ma w planach także w roku akademickim 2018/2019 uruchomić nowy kierunek: sport, który powstanie na Wydziale Zarządzania. Na początek uczelnia planuje przyjąć 60 studentów.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama