Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Czym zasłynął i czego dokonał Łukasiewicz, a także w której kamienicy w Rzeszowie mieszkał? Wiedzę internautów sprawdzi wyjątkowy Test wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu, który organizuje redakcja „Gazety Wyborczej Rzeszów”.

Test wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu redakcja „Gazety Wyborczej Rzeszów” organizuje wspólnie z Politechniką Rzeszowską i Podkarpackim Centrum Innowacji. Na laureatów czekają nagrody pieniężne o łącznej wysokości 3 tys. zł.  

Test odbędzie się online, a link do niego zostanie opublikowany w dniu konkursu – w środę, 27 kwietnia o godz. 18:00 na Rzeszow.wyborcza.pl. Udział w teście jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Każdy może rozwiązać test na własnym komputerze czy telefonie. 

Do każdego z pytań testu zaproponowane zostaną trzy odpowiedzi – tylko jedna będzie prawdziwa i to właśnie ją należy wskazać. O zwycięstwie zdecyduje największa liczba poprawnych odpowiedzi wskazanych w najkrótszym czasie. 

Ignacy Łukasiewicz, ważna postać historyczna związana z Rzeszowem i Podkarpaciem, był aptekarzem, pionierem europejskiego przemysłu naftowego, wynalazcą lampy naftowej, działaczem niepodległościowym, społecznikiem i filantropem.

2022 rok został przez Sejm RP ogłoszony rokiem Ignacego Łukasiewicza.

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama