Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Jak nazywa się rzeszowska drużyna żużlowa? Gdzie jest dwór Chłapowskich? Jakimi liniami można dojechać na lotnisko w Jasionce? Z podobnymi pytaniami będą mieli okazję zmierzyć się uczestnicy Wielkiego Testu Wiedzy o Rzeszowie.

Test, który odbędzie się 16 grudnia (czwartek) w formule online, organizuje „Gazeta Wyborcza”. W zabawie może wziąć udział każdy, obowiązują wcześniejsze zapisy. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe o łącznej wartości 6 tys. zł.  

Pytania do tegorocznego Wielkiego Testu Wiedzy o Rzeszowie przygotowali wspólnie historyk Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Andrzej Bonusiak oraz dziennikarze „Gazety Wyborczej” w Rzeszowie we współpracy z pracownikami Urzędu Miasta Rzeszowa.

Test składać się będzie z 60 pytań zamkniętych – przy każdym do wyboru będą cztery możliwe odpowiedzi, z czego jedna właściwa.

Największe szanse na wygraną mają ci, którzy posiadają wiedzę na temat historii oraz wydarzeń współczesnych dotyczących miasta, znają ciekawostki, liczby i geografię, interesują się tym, czym żyje Rzeszów oraz śledzą sukcesy jego mieszkańców. 

Jak dotąd nikomu nie udało się poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania, co oznacza, że nie trzeba znać każdej odpowiedzi, aby znaleźć się w gronie laureatów konkursu i zdobyć cenne nagrody. 

Za pierwsze miejsce zwycięzca otrzyma 3 tys. zł, za drugie – 2 tys. zł, za trzecie – 1000 zł. Wielki Test Wiedzy o Rzeszowie rozpocznie się o godz. 18:00.

W związku z obecną sytuacją pandemiczną w kraju test będzie online. Formuła ta nie wyklucza ponadto osób przebywających na kwarantannie czy w izolacji, więc każdy zainteresowany – nie wychodząc z domu – będzie mógł wziąć udział w zabawie. 

Udział w teście jest bezpłatny, każdy mieszkaniec Rzeszowa i okolic, bez względu na wiek, może się zgłosić, pisząc na adres: test@rzeszow.agora.pl. W dniu testu otrzymacie na maila link, zostanie aktywowany o 18:00 (start zabawy). Liczba miejsc jest ograniczona.

W tym roku do regulaminu wydarzenia wprowadzono nowy zapis, który uniemożliwia udział w teście ubiegłorocznym laureatom. Organizatorzy chcą w ten sposób otworzyć drogę do zwycięstwa nowym uczestnikom. 

Partnerami testu są miasto Rzeszów, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego oraz Uniwersytet Rzeszowski. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama