Zdjęcie: materiały prasowe

Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają wakacyjne trasy z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Od czerwca samoloty narodowego przewoźnika polecą do Gdańska i Szczecina oraz do chorwackiego Zadaru.

Połączenia będą obsługiwane Bombardierami Q400, które mogą zabrać na pokład 78 pasażerów. Loty do Gdańska będą dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz w soboty. Rejsy zaplanowano od 19 czerwca do 11 września.

Połączenie do Szczecina będzie również dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Loty będą od 14 czerwca do 10 września. Podróż z Jasionki nad Bałtyk zajmie niewiele ponad godzinę. Połączenie do Zadaru będzie w soboty. Pierwszy lot zaplanowano na 19 czerwca.

Bilety można rezerwować na lot.com.pl. Ceny biletów do Zadaru zaczynają się od 799 zł (w obie strony). 

– Ubiegłoroczna akcja „LOT na Wakacje” cieszyła się dużym zainteresowaniem pasażerów, stąd decyzja o ponownym uruchomieniu połączeń do Gdańska, Szczecina i Zadaru – wyjaśnia Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Zdaniem Hamryszczaka, loty krajowe umożliwią nie tylko szybką i komfortową podróż nad polskie morze, ale także są szansą dla gości z północnej Polski, by poznali uroki Podkarpacia. 

– Połączenie z Zadarem szczególnie wychodzi naprzeciw potrzebom rodzin z dziećmi, które chcą uniknąć męczącej podróży. Wierzę, że chorwackie słońce będzie magnesem, który przyciągnie na lotnisko w Jasionce wielu pasażerów – dodaje Adam Hamryszczak.

Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, twierdzi, że ubiegłoroczne wakacyjne loty krajowe sprawdziły się w rozwoju turystyki i promocji Podkarpacia, a Zadar stał się świetnym punktem wypadowym do żeglowania po Adriatyku.

– Cieszę się, że mimo niezwykle trudnego czasu dla branży, lotnisko w Jasionce rozwija swoją ofertę w każdym segmencie rynku – podkreśla Władysław Ortyl.

Lotnisko w Jasionce przeżywa pandemiczny kryzys. Obsługuje aktualnie tylko krajowe połączenia – do Warszawy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama