Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Bernadeta Szczypta

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Bernadetą Szczyptą i rozmowy wokół książki „Gdzie jest moje szczęście?” – w środę, 28 lutego.

Książka „Gdzie jest moje szczęście?” Bernadety Szczypty jest zbiorem 15 historii o życiu, miłości, rozpaczy, nadziei i szczęściu. 

– Pragnęłam napisać tę książkę, aby oddać głos rodzicom osób z niepełnosprawnościami, żeby mogli opowiedzieć o swoim życiu, o tym z czym się zmagają, czym się cieszą, czego potrzebują i pragną. Czasami jest to opowieść wyłącznie o dziecku. Czasami o sobie. Czasami są łzy, czasami żarty. Jak w życiu każdej i każdego z nas – podkreśla Bernadeta Szczypta.

Bernadeta Szczypta jest dziennikarką, politolożką, działaczką społecznie. Pochodzi z Jarosławia, studiowała w Krakowie, mieszka w Rzeszowie. Od 2000 roku pracuje w Radiu Rzeszów. Pyta, słucha i dziwi się światu. Ciągnie ją do ludzi, którzy w życiu mają pod górkę. Od wielu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Jest ogólnopolską laureatką konkursu „Lodołamacze” w kategorii „Dziennikarz bez barier”.

Bernadeta Szczypta jest też autorką książek: „Kiedy się odważysz. Inspirujące historie o self-adwokatach”, „Naszą siłą są ludzie: 40 rozmów na 40-lecie ruchu rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną w Jarosławiu”. 

Spotkanie z miłośniczka literatury faktu, slow joggingu i życia rodzinnego odbędzie się w środę, 28 lutego, w WiMBP przy ulicy Sokoła 13, początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama