Reklama

Na 21 miejscu spośród 50 największych polskich miast znalazł się Rzeszów w raporcie dotyczącym znalezienia pracy. W kategorii województw, Podkarpacie jest na szarym końcu.

Badanie przeprowadzili specjaliści wyszukiwarki ofert pracy Adzuna.pl. Przeanalizowali dane dotyczące 50 największych miast Polski. Kompleksowy indeks aktualnych ofert pracy został przenalizowany w kontekście najnowszych danych statystycznych udostępnionych przez Główny Urząd Statystyczny. Adzuna przeanalizowała również dystrybucję stanowisk oraz branż, aby ustalić, które zawody dają największe szanse na zatrudnienie w poszczególnych miastach.

Poznań, Kraków i Katowice znalazły się na szczycie listy miast, w których najłatwiej o zatrudnienie w Polsce. Średnio o jedno stanowisko ubiega się tam mniej niż dwóch kandydatów. Stolica znalazła się dopiero na czwartej pozycji.

Rzeszów zajął 21 miejsce. Na jeden wakat przypada 8.21 osób poszukujących pracy. Największa konkurencja panuje we Włocławku, gdzie o jedno stanowisko ubiega się 56.42 chętnych. Kolejne miasta w tej kategorii to Radom, Elbląg, Grudziądz oraz Bytom.

W Rzeszowie najwięcej ofert dostępnych jest w kategoriach: księgowość i finanse, sprzedaż, IT.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Średnia ilość kandydatów na jedno stanowisko w 50 największych miastach Polski to 15.6. Sytuacja ta pozostawia wiele do poprawy. Dane Adzuna pokazują, że w Wielkiej Brytanii o jedno stanowisko ubiega się średnio 1.6 kandydatów, 5.5 we Francji, 5.9 w Rosji oraz 7.1 w Niemczech. U naszego zachodniego sąsiada o znalezienie pracy jest dwa razy łatwiej – zauważa Hanna Piotrowska, manager Adzuna Polska.

Finanse oraz IT to branże z największą ilością ofert w skali kraju. Prawie 20 procent wszystkich dostępnych ofert pochodzi z tych sektorów. Służba zdrowia oraz gastronomia i hotelarstwo wypadają w porównaniu najgorzej – każda z tych branż oferuje niewiele ponad 1 procent wszystkich dostępnych stanowisk.

W rankingu województw, Podkarpacie jest na ostatnim miejscu, gdzie najłatwiej znaleźć pracy. Pierwsze miejsce zajęło Mazowsze, drugie – Dolny Śląsk, a trzecie – Wielkopolska.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama