Rozwiązywanie zagadek, pokonywanie wyznaczonej trasy, rywalizacja drużynowa, atrakcyjne nagrody i historia Rzeszowa ukryta w pomnikach, budynkach i świątyniach – oto co czeka uczestników historyczno-literackiej gry miejskiej „Tajemnice kamieni”, która w piątek (16 września) odbędzie się w Rzeszowie.

Zabawa rozgrywać się będzie w centrum Rzeszowa, w miejscach, które stanowią ważną część historii naszego miasta. Gracze podzieleni na drużyny będą mieli za zadanie odszukać określone punkty gry w centrum Rzeszowa i rozwiązać zadania, a następnie w jak najkrótszym czasie zameldować się na mecie.

Rozmaite zagadki, zadania oraz wyznaczone punkty oprowadzą uczestników po centrum Rzeszowa i pokażą wybrane zabytki: pomniki, świątynie, budynki, rzeźby, które od lat stanowią część rzeszowskiego krajobrazu, te obok których niejednokrotnie przechodziliśmy nie zastanawiając się właściwie nad ich historią.

– Będzie to zabawa, ale także i chwila na refleksję na temat historii miasta Rzeszowa. Gra uświadomi dzieciom, że znane i mniej znane zabytki związane z wiarą, sztuką i historią są świadkami zmieniających się kolei losów miasta i jego mieszkańców. Gracze przekonają się, że w tych „kamieniach” i zabytkowych murach drzemie przeszłość, a każdy z nich ma swoją odrębna historię – twierdzi Agnieszka Dworak z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

W historyczno-literackiej grze miejskiej „Tajemnice kamieni”, która rozpocznie się w piątek o godz. 10:00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP przy ul. Słowackiego 11, wezmą udział gimnazjaliści i ich opiekunowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Każdy zespół przed rozpoczęciem gry otrzyma pakiet startowy wraz z materiałami potrzebnymi do gry. Dla trzech pierwszych zespołów, które najszybciej pokonają trasę czekają nagrody w postaci bonów. Organizatorzy przewidują również upominki dla wszystkich uczestników zabawy.

„Tajemnicę kamieni” współfinansuje Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Celem gry, która odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2016, jest zaktywizowanie i zachęcenie mieszkańców Podkarpacia do pogłębiana wiedzy o Rzeszowie.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama