Reklama

Wycieczka do Disneylandu czy lot nad Rzeszowem? A może Play Station? Takie nagrody mogą wygrać maluchy podczas Dni Dziecka w Rzeszowie.

Galerie

Dzień Dziecka w galerii Millenium Hall rozpoczął się 27 maja i potrwa do 4 czerwca. Maluchy na pewno nie będą mogły narzekać na brak atrakcji. 1 czerwca (środa) zaplanowano grę plenerową – laserowy paintball. W zabawie będą mogli wziąć udział zarówno pojedynczy gracze, jak i kilkuosobowe zespoły. Należy zabrać ze sobą strój sportowy, wygodne buty oraz dobry nastrój.

3 i 4 czerwca (piątek, sobota) „Planeta Energii”. Pod tą tajemniczą nazwą kryją się pokazy przygotowane przez Grupę Energa, podczas których będzie można np. dowiedzieć się, gdzie należy schować się podczas burzy, czy co zrobić, gdy porazi kogoś prąd. Zostaną również zaprezentowane makiety elektrowni, stoiska z kulą plazmową, a „magicy” od prądu pokażą szereg ciekawych doświadczeń.

Natomiast w Galerii Rzeszów  weekend pełen niespodzianek od 4 do 5 czerwca. W tych dniach będzie można wygrać rodzinną wycieczkę do Disneylandu. Wystarczy zrobić zakupy za minimum 100 zł, następnie w Punkcie Obsługi Konkursu (poziom -1, obok fontanny) zarejestrować kupon, odpowiedzieć na pytanie konkursowe i całość wrzucić do urny.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu 8 czerwca na Facebooku galerii oraz na www.galeriarzeszow.com.pl.

W tych dniach dla dzieci od 12:00 do 18:00 będzie przygotowane również mnóstwo innych atrakcji. A wśród nich: Dmuchany Park Rozrywki, spotkania z bajkowymi bohaterami: Kubusiem Puchatkiem, Tygryskiem, Kłapouchym,  Pluto, Kopciuszkiem, Królową Śniegu; gra terenowa „Tajemnice Disneylandu”.

W programie przewidziane są również baśniowe pokazy mody, kącik fotograficzny, gdzie będzie można się przebrać w stroje z bajek Disneya oraz malowanie twarzy. A temu wszystkiemu będą towarzyszyły również konkursy, kalambury, zagadki tematyczne, gry sprawnościowe i zręcznościowe.

W sobotę (4 czerwca) odbędą się pokazy robotów Lego Sumo. Będzie się również można podszkolić się pod okiem prawdziwych pilotów w lataniu na symulatorze lotów. A warto, ponieważ później w tej dyscyplinie odbędą się zawody, podczas których będzie można wygrać lot nad Rzeszowem dla całej rodziny.

Natomiast w niedzielę (5 czerwca) dla maluchów zostało przygotowane popołudnie z kulturą. O godz. 15:00 zaprezentują się podopieczni szkoły tańca „Dance for life”. Następnie o 16:00 odbędzie się spektakl „Król Lew” w wykonaniu młodych aktorów z Akademii Aktorskiej „Artysta”.

A w  Empiku w Galerii Rzeszów dla maluchów 1 czerwca odbędą się specjalne warsztaty plastyczne, podczas których dzieci będą mogły wyczarować kwiaty z bibuły i wikliny oraz  dinozaury z papieru. Spotkania odbędą się o 10:00 i 12:00.

W galerii Nowy Świat (ul. Krakowska) Dzień Dziecka upłynie pod znakiem powieści J. Verne’a, autora takiego bestselleru jak chociażby „W 80 dni dookoła świata”. Do  5 czerwca będzie można podziwiać wystawę, na której zobaczymy naturalnej wielkości rekonstrukcje wynalazków i urządzeń występujących w powieściach. Uzupełni ją stanowisko do odsłuchiwania audiobooków oraz z grą interaktywną.

1 czerwca dzieci natomiast będą mogły wziąć udział w zabawie z „Paszportami do przygody”, w której zwiedzą świat, podobnie jak bohaterowie powieści Verne’a. Nie zabraknie też gier i zabaw przygotowanych przez animatorów oraz konkursów z nagrodami.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W kinie

W kinie Helios natomiast dla dzieci w weekend (4-5 czerwca) odbędzie się o godz. 9:00 specjalny seans „Pierwszy raz w kinie”, po którym młodzi uczestnicy dostaną pamiątkowe dyplomy. Na ekranie pojawią się kultowe bajki, takie jak: „Bolek i Lolek” czy „Reksio”. Bilety w cenie 12 zł dostępne w kasie

Podczas „Weekendu Dnia Dziecka” będzie można również zobaczyć „Angry Birds”, „Jak uratować Mamę”,  „Alicja po drugiej stronie lustra” i „Wojownicze Żółwie Ninja: Wyjście z cienia”.

Bilety do godz. 13:30 – 16 zł, później – 22 zł. Ponadto, w holu kina na maluchów będą czekały specjalnie przygotowane dla nich gry i zabawy. A ci, którzy zrobią sobie w tych dniach „selfie” z rodziną w kinie i zgłoszą je do konkursu będą mogli wygrać  konsolę Play Station Vita. Szczegóły TUTAJ.

W Multikinie natomiast od 1 do 3 czerwca w holu kina czekają na maluchów pyszne smakołyki, a w sobotę i niedzielę specjalne pokazy filmowe. O godz. 12 i 16 odbędzie się  promocyjny seans (bilet 10 zł) filmu Smerfy” w 3D. W te same dni o godz. 10:30 i 12:30 w ramach „Poranków w Multikinie” będą również wyświetlane przygody „Troskliwych Misiów”. Bilety w cenie 12 zł można kupić w kasie.

Zorza natomiast przygotowała dla dzieci konkurs plastyczny „Mój filmowy bohater”. Dzieci pracę wykonaną dowolną technika mogą składać w kinie do 3 czerwca do godz. 15:00. Prace zostaną przedstawione 17 czerwca podczas festiwalu filmów dziecięcych „Galicja”.

W piątek (3 czerwca) od godz. 14:00 na małych solenizantów będą w kinie również czekały atrakcje zabawy z Socatots i Akademią nauki oraz projekcja filmu „Goryl Śnieżek w Barcelonie”. Wstęp wolny.

Dla majsterkowiczów

Dla najmłodszych mieszkańców Rzeszowa również w Hammerlandzie Workshop (ul. Piłsudzkiego 10) czekają ciekawe atrakcje. Od 30 maja do 3 czerwca najmłodsi mogą majsterkować i eksperymentować. Atrakcje są przeznaczone dla grup zorganizowanych z przedszkoli i szkół w godz. 10-15, a dla rodzin z dziećmi w godz. 15-20.

Wstęp dla wszystkich bezpłatny. Swoją obecność należy wcześniej zgłosić pod numerem telefonu 501 047 704 lub e-mailowo: info@hammerland.pl

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama