Reklama

20 ulic w centrum Rzeszowa zostało wyznaczonych, jako te, na których kierowcy nie zapłacą za parkowanie.

Miejska Administracja Targowisk i Parkingów w Rzeszowie, która zarządza płatną strefą, opublikowała listę ulic, które nie mają statusu dróg publicznych. W związku z tym na tych ulicach od kierowców nie są pobierane opłaty za postój.

Lista ulic

1. Kasprowicza

2. Konarskiego

3. Kręta

4. Dymnickiego

5. Alsa

6. Dekerta

7. PCK

8. Słoneczna

9. Zamknięta

10. Szpitalna

11. Ligęzy

12. Przesmyk

13. Tetmajerów

14. Długosza

15. Łokietka

16. Hoffmanowej (na odcinku od ul. M Mochnackiego do ul. W. Łokietka).

17. Poniatowskiego

18. Plac Śreniawitów

19. Skwer im. J.S. Kotowicza

20. Skwer im. Ks. Inf. W. Bala

Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie została uruchomiona 4 stycznia. Niedawno, decyzją prezydenta Tadeusza Ferenca, w centrum miasta wyznaczono 7 parkingów, gdzie kierowcy nie płacą za parkowanie.

Płatna strefa działa od poniedziałku do piątku (dni powszednie) od godz. 9:00 do 17:00.

Za pierwszą godzinę parkowania w podstrefie niebieskiej kierowcy płacą 2 zł, za drugą 2,4 zł, za trzecią 2,8 zł, za czwartą 2 zł. Każda kolejna również 2 zł. Godzina za parkowanie w podstrefie pomarańczowej wynosi 1,5 zł.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Ratusz z naczelnym wizjonerem stolicy imitacji spalinowym carem Tadeuszem okrada mieszkańców.
    Pobieranie opłat przez miasto za parkowanie w strefie jest bezprawne gdyż strefa płatnego parkowania nie spełnia wymogów ustawy o drogach publicznych art. 13b oraz rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, pkt 5.2.50

  2. Po wprowadzeniu strefy przywrócili darmowy parking dla pracowników pod Ratuszem, a teraz podają nazwy ulic należące do prywatnych spółdzielni mieszkaniowych. Tym samym miasto zachęca do parkowania ludziom pod ich mieszkaniami, a mieszkańcy nie mają wyboru i muszą płacić za strefę parkowania. „geniusz” to wymyślił!

Comments are closed.