Zdjęcie: Materiały WSPiA

Gen. Józef Gdański, były szef podkarpackiej policji, nowym pełnomocnikiem rektora WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Gdański będzie odpowiadał za kontakty z otoczeniem uczelni oraz instytucjami przyjmującymi studentów na praktyki i staże.

Gen. Józef Gdański szefem podkarpackiej policji był w latach 2007-2015, od wielu lat jest wykładowcą WSPiA. Teraz został pełnomocnikiem rektora ds. kontaktów z otoczeniem uczelni. – To nowa i bardzo ważna funkcja w naszej strukturze – tłumaczy prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA.

– Pan generał współpracuje z nami od wielu lat. Przekazuje studentom cenną wiedzę praktyczną zdobytą w czasie służby w policji. Teraz będzie wspomagał nas w kontaktach ze służbami mundurowymi oraz instytucjami współpracującymi z uczelnią – dodaje prof. Posłuszny. 

Władze uczelni liczą na to, że doświadczenie i wiedza gen. Józefa Gdańskiego będą pomocne m.in. podczas organizowanego przez uczelnię Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz przy organizacji staży i praktyk zawodowych dla studentów WSPiA.

Generał Gdański uczy przedmiotów związanych m.in. z ochroną osób i mienia, systemami bezpieczeństwa wewnętrznego, bezpieczeństwem społeczności lokalnych oraz organami bezpieczeństwa w Polsce. Prowadzi także zajęcia w szkołach współpracujących z WSPiA, pokazując młodzieży, jak wygląda praca w policji oraz praca funkcjonariusza publicznego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Bardzo lubię pracować ze studentami – mówi gen. Józef Gdański. – Podczas ćwiczeń i warsztatów staram się omawiać ze studentami sprawy, z którymi spotkałem się w swojej praktyce. Na moich zajęciach zawsze jest duża frekwencja – cieszy się były szef podkarpackiej policji. 

Gen. Józef Gdański w policji pracował ponad 30 lat. Cały czas aktywnie działa m.in. w Stowarzyszeniu Generałów Policji RP oraz Stowarzyszeniu Honorowych Podhalańczyków.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama