Zdjęcie: Giełda Samochodowa Rzeszów

Po 36 latach, giełda samochodowa na osiedlu Załęże w Rzeszowie przestaje istnieć. Będzie działać do końca października. – Jej czas już minął – mówi zarządca. Firma z Warszawy chce przy ul. Spichlerzowej wybudować dwie hale.

– Jesteśmy dogadani, ale dopóki nie ma podpisu i pieniędzy na koncie, to nie można powiedzieć, że giełda jest sprzedana – mówi Marek Rak, prezes spółki ZRB Społem, która przez 36 lat zarządzała terenem przy ul. Spichlerzowej. Ale potwierdza, że giełda samochodowa przestaje istnieć.

Umowa sprzedaży działek ma być podpisana jeszcze w październiku br. – Nic więcej nie powiem, wiąże mnie tajemnica handlowa – dodaje Marek Rak. 

Hale zamiast giełdy   

Giełda samochodowa na Załężu zajmuje dwie działki. Jedna jest własnością ZRB Społem, druga i Społem i skarbu państwa. W sumie to prawie 7 hektarów. 

O tym, że giełda kończy działalność, handlarze mówili na początku października. Prezes Rak milczał jak grób, ale urząd miasta wydał już pierwszą decyzję, która zapowiadała zmiany. 

– 14 czerwca br. wydaliśmy decyzję o warunkach zabudowy dla inwestycji o charakterze usługowo-handlowym. We wrześniu inwestor złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę hali. Na razie czeka na rozpatrzenie – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Podobnie jak i drugi wniosek o warunki zabudowy dla sąsiedniej działki.

Firma, która chce wybudować dwie hale na terenie po giełdzie samochodowej, jest z Warszawy. Inwestuje w nieruchomości na wynajem. 

 – Zgłosiła się do nas po raz pierwszy 3-4 lata temu – próbuje sobie przypomnieć prezes Rak. – Ale nie była jedną. Co roku było ich kilka.

Kaset video też już nie ma 

Giełda na Załężu istniała 36 lat i do końca cieszyła się dużą popularnością. Na początku sprzedawano tam tylko samochody używane, ale z czasem stała się także targowiskiem. Można było kupić ubrania, sprzęt RTV, AGD, starocie – od mebli po drobiazgi, rowery czy zimą sprzęt narciarski. 

– Wszystko ma swój czas i wszystko się zmienia. Przecież nie chodzimy już do wypożyczalni kaset video – broni decyzji o sprzedaży działek prezes Marek Rak.  

I tłumaczy, że prowadzenie giełdy samochodowej przestało się opłacać. Z powodu rosnących kosztów. – Jesteśmy spółką, przyjęliśmy inną strategię rozwoju firmy – dodaje Rak. 

Giełda samochodowa z Załęża zostanie przeniesiona na giełdę Wschód w Skołoszowie, w gminie Radymno. Odbywa się w każdą sobotę, przy skrzyżowaniu drogi krajowej 77 i autostrady A4. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama