Glenn Miller Orchestra w Rzeszowie
Reklama

Uwielbiana przez widzów, jedna z najbardziej znanych big-bandowych kapel świata, wystąpi 16 grudnia 2021 r. w Rzeszowie, w ramach swojego tournee po Polsce. Glenn Miller Orchestra, w której skład wchodzą najlepsi na świecie instrumentaliści, zaprezentuje wielkie hity i utwory ze swojej najnowszej płyty. Koncert w Filharmonii Podkarpackiej rozpocznie się o godz. 19:00.

Big-band celebruje podczas najnowszej trasy koncertowej wielki jubileusz 35-lecia. Pod dyrekcją słynnego holenderskiego dyrygenta Wila Saldena zespół zagrał już 5000 koncertów! Historia grupy jest przebogata, występowali m.in. z takimi gwiazdami jak Frank Sinatra, Johnny Desmond czy Erik Delaney.

Glenn Miller Orchestra w Rzeszowie
Glenn Miller Orchestra w Rzeszowie
Brzmienie rozpoznawalne po kilku taktach

„Każdy muzyk lub kompozytor marzy o stworzeniu absolutnie wyrazistego brzmienia, które natychmiast będzie rozpoznawalne zaledwie po kilku pierwszych taktach”. Te słowa założyciela orkiestry, Glenna Millera, stały się inspiracją dla Wila Saldena i teraźniejszego składu muzyków.

Ich prestiżowe występy to błyskotliwe i precyzyjne brzmienie sekcji instrumentów. Zupełnie jak na początku ubiegłego wieku w pięknych czasach GOLDEN SWING ERA. W oryginalnym programie scena zamienia się więc w kolebkę muzyki z początku lat ’30 i ’40 ubiegłego wieku.

Sekcja instrumentów dętych Glenn Miller Orchestra
Sekcja instrumentów dętych Glenn Miller Orchestra
Hity w repertuarze

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna trasa będzie naprawdę wyjątkowa. – Będzie coś starego, coś nowego, coś pożyczonego i coś niebieskiego – tak Wil Salden skomentował listę utworów na tę trasę, w podobny sposób jak zrobił to niegdyś Glenn Miller. Podczas trasy koncertowej usłyszymy zatem najbardziej znane utwory z twórczości Glenna Millera, jak i z najnowszego jubileuszowego albumu grupy „35 Years Aniversary Tour”.

Rozwijając słowa mistrza w repertuarze znajdą się takie hity jak na przykład „Moonlight Serenade, Ain’t We Got Fun, Somewhere over the Rainbow, A String of Pearls” czy „Little Brown Jug”. Będą również inne przeboje: „At Last, You Made Me Love You, I’ve Got the World on a String, Sing Sing Sing, American Patrol, In the Mood, We’ll Meet Again, Chattanooga Choo Choo” i „Pennsylvania 6-5000”.

Wieloletnia praca i zaangażowanie, sprawiły, że Salden 35 lat temu został mianowany na prestiżowe stanowisko głównego dyrygenta orkiestry. Jako perfekcjonista, zawsze wymagał takiej postawy również od członków zespołu. Właśnie takie podejście do pracy sprawiło, że otrzymał od publiczności najcenniejszą nagrodę – utrzymujące się wciąż podziw i zachwyt.

Wil Salden, dyrygent Glenn Miller Orchestra
Wil Salden, dyrygent Glenn Miller Orchestra
Emocjonalny jazz

Wizytówką muzycznego świata orkiestry są niewątpliwie sentymentalne ballady takie jak: „Moonlight Serenade”, nutka w nutkę jak Glenn Miller przykazał. Eleganccy muzycy kochają swój emocjonalny jazz, widać że niezwykle cieszą się graniem muzyki. Historię grupy tworzy już 80-letnia działalność koncertowa oraz osiągnięcia budzące zachwyt artystycznego świata. Nawet The Beatles czy Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą hitów królujących na pierwszych miejscach list przebojów.

Skład Glenn Miller Orchestra
Skład Glenn Miller Orchestra
Glenn Miller Orchestra

Glenn Miller Orchestra występowała w całych Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Nowej Zelandii, Ameryce Południowej, Japonii i na Filipinach. W grudniu br. również rzeszowscy fani swingu i jazzu będą mieli wyjątkową okazję wybrać się w muzyczną podróż z Orkiestrą Glenna Millera!

Glenn Miller Orchestra w Rzeszowie
Glenn Miller Orchestra w Rzeszowie
Zapraszamy serdecznie!

Więcej: www.makroconcert.pl
Obserwuj na FB: https://www.facebook.com/makroconcert
Bilety: www.makroconcert.pl / www.ebilet.pl / www.eventim.pl

 

Reklama