Już wkrótce rusza Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzycznych „Rockowa Noc” w Rzeszowie. Wszyscy sympatycy rocka będą mogli wybrać „Zespół Publiczności”, oddając swoje głosy na propozycje kapel zamieszczone na Platformie Dobre Pomysły.

To już 9. edycja konkursu muzycznego skierowanego do zespołów z całej Polski wykonujących szeroko rozumianą muzykę rockową.

– W przeglądzie udział biorą amatorskie zespoły muzyczne nie mające w swoim dorobku oficjalnego wydawnictwa oraz nie posiadające jeszcze kontraktów z wytwórniami fonograficznymi – wyjaśnia Krzysztof Delikat, dyrektor Estrady Rzeszowskiej, która organizuje festiwal.

„Rockowa Noc” odbędzie się 27 września na rzeszowskich bulwarach. Podczas tegorocznego festiwalu, fani wybiorą „Zespół Publiczności”. Oprócz tradycyjnego głosowania, na kuponach w dniu festiwalu, nowością jest możliwość oddania głosów na platformie Dobre Pomysły. Na portalu umieszczono zdjęcie zespołu oraz linki do utworów muzycznych, które oddają muzyczny charakter poszczególnych kapel.

Głosy oddane na portalu zostaną podliczone, co pozwoli uszeregować zespoły w rankingu od 1 do 6 miejsca. Zespół z najwyższą liczbą głosów otrzyma 6 punktów, z najniższą – 1 punkt. Podobny ranking będzie miał miejsce podczas finału festiwalu „Rockowa Noc” 27 września. Punkty z obu rankingów zostaną sumowane, co pozwoli wyłonić zespół, który otrzyma nagrodę publiczności.

– Czekamy na głosy wszystkich sympatyków muzyki rockowej. Zachęcamy do komentowania zamieszczonych propozycji muzycznych. Autorów najciekawszych naszym zdaniem recenzji dotyczących utworu muzycznego, nagrodzimy zestawami nagród ufundowanymi przez Urząd Miasta, Estradę Rzeszowską, Sprinet Polska i Port Lotniczy Jasionka – mówi Monika Sanek-Żmuda ze Sprinet Polska, firmy współtworzącej platformę.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Konkurs „Wybierz Zespół Publiczności Rockowej Nocy w Rzeszowie” trwa od 18 do 26 września. By zagłosować i dodać komentarz należy zalogować się na portalu dobrepomysly.erzeszow.pl. Rejestracji dokonuje się poprzez własne konto internetowe lub przez konto na Facebooku.

Zespół Publiczności otrzyma statuetkę im. Tadeusza Nalepy „Nalepa Publiczności”, nagranie 3 utworów w studio nagrań „Dźwiękonarium” w Rzeszowie, koncert oraz promocję w lokalnych mediach.

Podczas „Rockowej Nocy” na scenie bulwarów wystąpią: Alter Myself i Antinomy z Rzeszowa, Duży Ptak z Wadowic, Insist z Leżajska, Laxigen Overdrive z Białobrzegów oraz P.A.G.E. z Rymanowa.

– Każdy z zespołów wykona trzy utwory. Dwa są ich własnego autorstwa oraz dowolnie wybrany utwór Tadeusza Nalepy lub zespołu Breakout – dodaje Bożena Kwasnowska-Krok, dziennikarz muzyczny, koordynator festiwalu.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Acid Drinkers. Zagrają także laureaci ubiegłorocznej edycji: Le Fleur oraz The Remedy For.

Link do projektu „Wybierz Zespół Publiczności Rockowej Nocy w Rzeszowie” jest TUTAJ.

 

Reklama