Od godz. 13:30, a nie od 14:30 miałyby obowiązywać buspasy w Rzeszowie. Takiego rozwiązania chce MPK. Ratusz pomysł analizuje.

Marek Filip, prezes MPK, twierdzi, że kierowcy autobusów skarżą się, że korki na mieście zaczynają się właśnie już o 13:30, co wpływa na punktualność autobusów.

Zdaniem MPK czas obowiązywania buspasów, które wprowadzono 7 maja, powinien zaczynać się godzinę wcześniej niż obecnie. W tej chwili druga pora obowiązywania buspasów zaczyna się o godz. 14:30 i trwa do 17:30. Poranne godziny, od 6:30 do 9:30, zostałyby utrzymane.

O nowych godzinach obowiązywania popołudniowych buspasów mówiono w poniedziałek (21 września) w ratuszu na spotkaniu prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca z pracownikami ratusza.

– Temat buspasów został rzucony, ale to nic jeszcze nie znaczy. Trzeba to przedyskutować. Zastanowić się, czy regulamin na takie zmiany pozwala, czy jest to możliwe, zasadne i kiedy miałoby to być wprowadzone – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, również twierdzi, że od pomysłu do realizacji jest jeszcze daleka droga.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Propozycja zmiany godzin funkcjonowania buspasów została zgłoszona, ale najpierw trzeba to przeanalizować – czy polepszy to komunikację miejską, czy nie będzie przeszkadzać mieszkańcom. To nie jest tak, że rzucone hasło od razu jest rozpatrywane – mówi Magdoń.

7 maja wprowadzono 6 km nowych buspasów w Rzeszowie. Po wyznaczonych odcinkach ulic, oprócz autobusów, mogą jeździć także taksówki oraz pojazdy uprzywilejowane i motocykliści. Zwykli kierowcy  mają prawo wjechać na buspasy pod warunkiem, że autem jadą jeszcze co najmniej dwie osoby.

Wprowadzenie buspasów było częścią programu transportowego,  który miasto zrealizowało za ok. 330 mln zł. Buspasy miały sprawić, że autobusy MPK wreszcie zaczną jeździć punktualnie, bo to właśnie na opóźnione kursy było najwięcej skarg pasażerów.

Za jazdę po buspasach grozi 100 zł i jeden punkt karny.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama