Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Do 1 września można się zapisywać na XVII Górską Rowerową Pielgrzymkę z Rzeszowa do Dębowca. Liczba miejsc jest ograniczona.

Uczestnicy Górskiej Rowerowej Pielgrzymki, która odbędzie się w dniach 12-15 września, będą mieli do pokonania ok. 220 km. Zostaną podzieleni na dwie grupy: ekstremalnie terenową oraz szosową. Organizatorzy zapewniają uczestnikom nocleg, wyżywienie (śniadanie i obiadokolację) i samochód do przewozu bagażu. 

Organizatorzy przygotowali 80 miejsc dla rowerowych pielgrzymów, w poprzednich latach w grupie terenowej było ok. 20-30 osób, szosowej – ok. 50-60 osób. W czwartek, piątek i sobotę pielgrzymi pokonują trasy po ok. 70-100 km. Odcinek ostatniego dnia (Kotań – Dębowiec) ma ok. 30 km. 

Noclegi będą w Starej Wsi (okolice Brzozowa), Jaśliskach i Kotaniu. Grupa szosowa w pierwszy dzień pokona Rzeszów, Przylasek, Barycz, Izdebki, Brzozów i Starą Wieś. W drugi dzień: Starą Wieś, Brzozów, Odrzechową, Komańczę, Wisłok Wielki i Jaśliska. W trzeci dzień: Jaśliska, Rymanów, Dukla, Polany, Krempna, Kotań, Nowy Żmigród i Dębowiec.

Trasa grupy terenowej biegnie głównie szlakami turystycznymi – wszyscy pielgrzymi docierają do tych samych miejsc noclegowych.

Rowerowa pielgrzymka rozpoczyna się w czwartek, 12 września. Zbiórka o godz. 6:10 przy Domu Zakonnym Księży Misjonarzy Saletynów w Rzeszowie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pierwszy punkt programu to eucharystia o 7:00 w kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie, wyjazd ok. 8:15. – W pielgrzymce może wziąć udział każdy. Mamy zgłoszenia zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnych grupach wiekowych – wyjaśnia Rafał Witkowski z biura organizatora.

– W czasie pielgrzymki jest czas na eucharystię, modlitwę i konferencje. Po drodze przejeżdżamy obok miejsc atrakcyjnych turystycznie i jest trochę czasu na ich zwiedzanie, np. Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy – dodaje Witkowski. 

Udział w rowerowej pielgrzymce jest płatny – 200 zł. – Nie chcemy, by pieniądze uniemożliwiały udział w pielgrzymce. Dlatego, w miarę dostępnych środków, w indywidualnych przypadkach staramy się obniżyć jej koszt, a nawet odstępujemy od pobierania opłaty – mówią organizatorzy XVII Górskiej Rowerowej Pielgrzymki.

Informacje o zapisach na pielgrzymkę znajdziecie na stronie www.rowerowa.eu

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama