Zdjęcie: materiały organizatorów

Aktorzy Latającego Teatru Kantorowi zabiorą widzów w teatralną podróż, by opowiedzieć o dawnym galicyjskim miasteczku.

Spektakl „Gość Specjalny w Rzeszowie” to – inspirowany przestrzenią, opowieściami mieszkańców i historią miasta – teatralny spacer-procesja. Aktorzy Latającego Teatru Kantorowi zabierają widzów w teatralną podróż.

– By opowiedzieć o dawnym galicyjskim miasteczku, przywołać wspomnienia, sprowokować  wyobrażenia, ukazać mieszkańcom ich miejscowość z zupełnie innej perspektywy – zapowiadają organizatorzy. 

Do udziału w przygotowaniach spektaklu „Gość Specjalny w Rzeszowie” zaproszono także mieszkańców. Wezmą oni udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów Latającego Teatru Kantorowi w dniach 24-26 sierpnia – zapisy na warsztaty

Pierwszy „Gość Specjalny” odbył się 5 lipca 2019 r. w Wielopolu Skrzyńskim. Rzeszowski „Gość Specjalny” odbędzie się 26 sierpnia. Spacer mieszkańców Rzeszowa z aktorami Latającego Teatru Kantorowi zacznie się o 18:00 na pl. Farnym w okolicach Białego Ogrodu.

Uczestnicy spaceru/happeningu, który potrwa 60-90 minut, dalej przejdą ulicą Kościuszki, przez Rynek, aż pod synagogę staromiejską.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Prowadzeni głosem ciekawości widzowie idą uliczkami miasta od mansjonu do mansjonu, od stacji do stacji. Od narodzin, dzieciństwa, przez młodość, dojrzałość, aż po kres – mówi Monika Adamiec, reżyserka „Gościa Specjalnego”

– Słowa z pism Tadeusza Kantora oraz poetyckich  opowiadań Brunona Schulza wplecione w „nici wiatru”, w okna kamienic, zaułki i place to opowieść o mieście, o jego mieszkańcach, o historii regionu, kraju – dodaje Adamiec.

W spacerze wystąpią: Grażyna Tabor (Racibórz), Monika Nitkiewicz – Mitrut (Kraśnik), Barbara Wójcik-Wiktorowicz (Jaworzno), Marek Kościółek (Maszewo), Marcin Woszczewski (Ruda Huta), Marcin Nawrocki (Ruda Huta), Przemysław Buksiński (Lublin) i mieszkańcy.

„Latający Teatr Kantorowi” to ogólnopolski projekt, którego celem jest spotkanie, wspólna praca, wymiana myśli i doświadczeń. Aktorzy na co dzień są reżyserami teatrów offowych, instruktorami teatralnymi i animatorami kultury w całym kraju.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama