Graduacja absolwentów rzeszowskiej WSPiA rocznik 2019 [ZDJĘCIA]

Reklama

Wręczenie dyplomów ukończenia studiów, nagrody dla najlepszych absolwentów oraz wspólne zdjęcie z władzami uczelni i kadrą dydaktyczną – tak wyglądała sobotnia graduacja tegorocznych absolwentów WSPiA.

 

Dyplomy ukończenia studiów odebrały osoby, które studiowały „administrację”, „bezpieczeństwo wewnętrzne”, „prawo” oraz „zarządzanie”. Uczestnicy graduacji dołączyli do grona ponad 40 tys. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Podniosłą atmosferę święta absolwentów podkreślały uroczyste togi i birety.

– To wyjątkowy dzień nie tylko dla naszych absolwentów, ale także ich rodzin, przyjaciół i znajomych – mówiła podczas graduacji dr Bożena Sowa, prorektor WSPiA. – Jest to zwieńczenie dwóch, trzech lub pięciu lat wytężonej pracy, godzin poświęconych na naukę i współpracy z wykładowcami i promotorami.

Tradycyjnie już podczas graduacji przemawiał przedstawiciel absolwentów. W tym roku był to Michał Czech, absolwent studiów stacjonarnych II stopnia kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”, który ukończył studia z najwyższą średnią prawie 5,0.

– Dzisiaj coś się kończy, ale życie trwa nadal, jednak wzbogacone o bagaż wiedzy, z jakim wiąże się dyplom ukończenia studiów. Jeszcze nie tak dawno – jak to wspominają nasi rodzice i dziadkowie, tytuł magistra widniał w książkach telefonicznych. Dziś mamy social media, na których większość pochwaliła się obroną pracy dyplomowej – mówił Michał Czech.

Graduacja absolwentów to tradycja WSPiA. To ostatnie wspólne spotkanie w murach uczelni osób, które studiowały na danym kierunku studiów. W uroczystości uczestniczyła również kadra naukowa uczelni i rodziny absolwentów.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Podczas graduacji absolwentów WSPiA, oprócz dyplomów ukończenia studiów, wręczono także wyróżnienia. Nagrody za najlepszą średnią w Kolegium Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego otrzymali: na kierunku „administracja” – Robert Sochań, na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” – Michał Czech.

W Kolegium Prawa wyróżnienie otrzymał Paweł Włodyka, w Kolegium Zarządzania: Damian Cyrana i Aleksandra Kulig. Za działalność na rzecz społeczności akademickiej nagrody otrzymali: Michał Czech i Katarzyna Jarosz. Za działalność w Kole Naukowym Prawa Międzynarodowego wyróżnieni zostali: Bogusław Długowolski i Jakub Kucharski.

Nagrody za aktywną pracę w „Klinice Prawa WSPiA” przyznano Bogusławowi Długowolskiemu, Piotrowi Figiel, Kamilowi Kordasowi oraz Jakubowi Kucharskiemu.

Za działalność w „Klinice Przedsiębiorczości” wyróżnienie otrzymał Damian Cyrana. Wręczono także nagrody za najlepsze wyniki uzyskane na międzynarodowych egzaminach językowych. Otrzymali je: Bogusław Długowolski i Karolina Dziura.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama