Zdjęcie: Materiały prasowe

„GRA(fika)” – pod taką nazwą za kilka dni odbędzie się pierwsza w tym roku edycja warsztatów graficznych organizowanych dla uczniów szkół średnich i maturzystów przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Poprowadzi je Mikołaj Birek, znakomity, młody grafik, specjalista w obszarze animacji.

Podczas 20 godzin warsztatów uczestnicy m.in. będą poznawać niesamowity świat animacji – od etapu kreacji, przez aspekty narzędziowe, aż po finalny produkt, dowiedzą się, w jaki sposób obraz, który mamy w głowie przenieść do rzeczywistości, a także w praktyczny sposób będą zgłębiać tajniki nowoczesnych technologii graficznych wykorzystywanych w tworzeniu animacji i gier.

Warsztaty poprowadzi Mikołaj Birek, znakomity, młody grafik, specjalista w obszarze animacji,  na co dzień prowadzący zajęcia w WSIiZ, z takich przedmiotów, jak m.in.: pracownia animacji i wideo czy grafika multimedialna. Birek na swoim koncie ma kilka sukcesów m.in. zdobył pierwsze miejsce w organizowanym przez Microsoft konkursie Imagine Cup z grą Lore, jako mentor zespołu HotHead Balloon.

Ponadto Mikołaj Birek jest twórcą grafiki do kilku filmów animowanych, a także wizualizacji i teledysków dla zespołów Rotten Bark, Lostbone, Regent oraz muzyki do gier Painkiller: Redemption, Painkiller: Recurring Evil, Billboard Guerilla.

– Podczas warsztatów zawsze staram się znaleźć coś ciekawego dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania – dla zupełnych nowicjuszy, ale też tych obeznanych już z grafiką komputerową. Nie ma żadnych wymagań wstępnych, nie trzeba umieć rysować ani mieć wcześniejszego doświadczenia z oprogramowaniem. Myślę, że każdy z uczestników skorzysta na udziale w trzeciej już edycji warsztatów – mówi Mikołaj Birek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Warsztaty przeznaczone są dla uczniów szkół średnich oraz maturzystów. W tym roku przewidziano dwie edycje warsztatów, pierwsza w dniach 11-14 lipca, druga 25-28 lipca, zapisy trwają kolejno do 7 i 10 lipca. Koszt udziału w warsztatach wynosi 50 zł.

– Jeśli młodym ludziom marzy się kariera grafika, tworzenie gier, czy animacji na potrzeby marketingu. Jeśli chcą związać swoją przyszłość z multimediami i komunikacją wizualną, te warsztaty dadzą im szansę na sprawdzenie swojego potencjału i zdobycia lub poszerzenia już posiadanej wiedzy – podkreśla Agata Warywoda z WSIiZ w Rzeszowie, organizatorka warsztatów.

Na warsztaty można się zapisać za pośrednictwem strony: formularz.wsiz.pl/grafika

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama