Reklama

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali trzech młodych mężczyzn, podejrzanych o pobicie i okradzenie klienta lokalu z automatami do gier.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 22:00. Policjanci ustalili, że pokrzywdzony mężczyzna został zwabiony w mało uczęszczane miejsce w rejonie ulicy Koło. Napastnicy przewrócili go, przytrzymali, przeszukali mu ubranie i ukradli pieniądze, telefon komórkowy i inne drobne przedmioty.

Z wyjaśnień okradzionego mężczyzny wynikało, że napastników poznał w jednym z rzeszowskich lokali, gdzie grał  na automatach. Zaproponowali mu, by bilon wymienił na banknoty w sąsiednim barze. Poprosili go również o wykupienie zastawionego w lombardzie telefonu, na co pokrzywdzony się zgodził.

Potem wspólnie pojechali w rejon ulicy Kwiatkowskiego do rodziny jednego z napastników. Tam miał odzyskać pieniądze za wykupiony telefon. – Był to jednak podstęp. Przy ul. Koło w miejscu mało uczęszczanym z dala od zabudowań zaatakowali pokrzywdzonego – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Na podstawie zebranych informacji wytypowali jednego z podejrzanych. To 17-letni mieszkaniec Rzeszowa. Został zatrzymany. Dalsze ustalenia doprowadziły do zatrzymania drugiego podejrzanego. 18-latek z Rzeszowa również trafił do policyjnego aresztu. Prokuratura postawiła im zarzuty dokonania rozboju. Zastosowano wobec nich dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraj.

W środę wieczorem policjanci zatrzymali trzeciego podejrzanego, 19-letniego mężczyznę. Podejrzanym grozi do kara do 12 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.