Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Fantastyczny zespół Atmasfera z Ukrainy 1 kwietnia zagra w Rzeszowskich Piwnicach. Koncert będzie darmowy, ale na miejscu będzie można wrzucić pieniądze na wsparcie Ukraińców, którzy walczą ze zbrojnym atakiem Rosji. 

Atmasfera to niezwykły projekt muzyczny, od 2003 r. tworzy go 6 osób, głównie z Kijowa. Twarzami zespołu są dwie siostry-bliźniaczki: Kalindi i Yamuna, które nie tylko śpiewają, ale również grają na flecie i klawiszach. Muzyka Atmasfery to folk, indie, world music, etno-fusion w połączeniu z formami klasycznej i współczesnej muzyki, improwizacjami.

Atmasfera jest znana rzeszowskiej publiczności. W 2016 roku zespół wystąpił na Rynku podczas Europejskiego Stadionu Kultury. Był wówczas supportem Jamali, zwyciężczyni 61. edycji Eurowizji. Atmasfera ponownie wystąpi w Rzeszowie, 1 kwietnia (piątek) w Rzeszowskich Piwnicach – od godz. 20:00. Koncert jest charytatywny.  

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. – Muzycy użyją starożytnych dźwięków w sanskrycie nazywanych mantrami, które oczyszczają z negatywnych emocji i traum, dają poczucie harmonii. Ich występ to zawsze niezapomniane przeżycie – reklamuje występ Atmasfery Estrada Rzeszowska, współorganizator koncertu ukraińskiej grupy. 

Atmasfera mocno zaangażowała się w pomoc Ukrainie, na którą od 24 lutego Rosja zrzuca bomby. „Nie wierzyliśmy, że w XXI wieku może się to zdarzyć w samym sercu Europy. Wiele osób tkwi w swoich miastach, nie mogąc wyjechać i utrzymać się. Wszyscy potrzebują pomocy materialnej i psychologicznej” – pisze Atmasfera. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jak zapowiada Estrada Rzeszowska, koncert Atmasfery w Rzeszowie będzie swoistą modlitwą – medytacją o pokój dla Ukrainy. „Tworzymy muzykę, która leczy serca i umysły, każdy może modlić się o ochronę dla innych – wspierać ich słowem, czynem, może przynieść to, czego ktoś naprawdę potrzebuje teraz na Ukrainie” – wyjaśnia Atmasfera.

Wejście na koncert będzie bezpłatne (do limitu miejsc). Na miejscu będzie można wpłacić dowolny datek na charytatywny cel.

Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama