Grand Prix 10. Festiwalu „Piosenka w Meloniku” dla 18-letniej Natalii [ZDJĘCIA]

Reklama

Znamy najlepszy głos 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” w Rzeszowie. Grand Prix zdobyła 18-letnia Natalia Kawszyn z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Płocka.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Dziesiąta edycja Festiwalu „Piosenka w Meloniku” trwała dwa dni. W piątek w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego w finałowych przesłuchaniach brało udział 44 wokalistów z całej Polski, których wcześniej wyłoniono ze 146 zgłoszeń z 77 miast. 

Przesłuchania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-18 lat i 19+. Występy oceniało trzyosobowe jury: Magda Steczkowska, Arek Kłusowski i Marzena Styga-Durak, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury (w zastępstwie Roberta Janowskiego).

W sobotę zapadły rozstrzygnięcia. Grand Prix 10. edycji „Piosenki w Meloniku” zdobyła 18-letnia Natalia Kawszyn z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Płocka. W nagrodę otrzymała czek na 5000 zł, w sobotę na scenie 18-latka wystąpiła z Magdą Steczkowską. 

;

W pierwszej kategorii wiekowej I miejsce zdobyła Antonina Piotrowska z Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, II miejsce Elena Jakubiec z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, a III Natalia Kosmowska z Markowski Vocal Studio z Opatkowic.

W kategorii 16-18 lat zwyciężyła Róża Makówka ze Stowarzyszenia Zespołu Teatralnego „Sztos” z Warszawy, na drugim miejscu uplasowała się Natalia Królik ze Sulejówka, trzecie miejsce dla Aleksandry Walczyk ze Społecznej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli.

W kategorii 19+ pierwsze miejsce zajęła Inez Czajkowska z Ostrowca Świętokrzyskiego, drugie – Antosia Kajkowska z Autorskiego Studia Piosenki z Pieszyc, trzecie (ex aequo)  – Daria Sawczuk z Warszawy i Szymon Kuśmierczak z Łodzi.

Wszyscy laureaci w sobotę ponownie wystąpili na scenie. Festiwal zakończył koncert galowy w wykonaniu Magdy Steczkowskiej, która podczas wydarzenia przyznała jeszcze swoją nagrodę specjalną. Trafiła ona do Bogumiły Kucharczyk-Włodarek z Łodzi.

Organizatorem festiwalu, jak co roku, był Rzeszowski Dom Kultury. 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama