Popielaty z beżem i czernią – tak w przyszłości będą wyglądać rzeszowskie deptaki. Krakowska firma jako jedyna zgłosiła koncepcję ich przebudowy i wygrała konkurs.

[Not a valid template]

 

Miasto ogłosiło konkurs na wizualizację przebudowy ulic 3 Maja, Kościuszki i Grunwaldzkiej wraz z oszacowaniem kosztów inwestycji, w zakresie wykonania ich nawierzchni z płyt granitowych. Płyty miały być nie mniejsze niż 30 cm na 30 cm.

Konkurs wygrała firma „Erynek” z Krakowa, która wykonywała m.in. wizualizację 3D trasy W-Z Łódź czy wizualizację przebudowy ulicy Dubois we Wrocławiu.

– Największym problemem przy wykonywaniu tego projektu był krótki termin jego realizacji – wyjaśnia Tomasz Kudelski, prezes firmy „Erynek”. – Dodatkowo zleceniodawca zażyczył sobie wizualizację w trzech koncepcjach, co było bardzo kłopotliwe i czasochłonne. Myślę, że przy tym projekcie świetnie sprawdziliby się studenci rzeszowskich uczelni, dla których byłaby to fajna zabawa i na pewno ponieśliby mniejsze koszty przy realizacji. Możliwe, że zrobiliby nawet projekt lepszy od naszego – dodaje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Oprócz granitowych płyt, które miałyby być ustawione kompozycyjnie w celu zachowania zabytkowego charakteru ulic, w projekcie zaznaczono, przebudowę małej architektury z wyłączeniem latarni. Wizualizacja posłuży do opracowania dokumentacji projektowej przebudowy ulic: 3 Maja, Kościuszki i Grunwaldzkiej.

„Erynek” była jedyną firmą, która wzięła udział konkursie ogłoszonym przez miasto. Urzędnicy postanowili nie przyznawać dwóch pierwszych nagród. „Erynek” przyznano 3 nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Koszt przebudowy rzeszowskich deptaków to ok. 3-4 mln. zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama