Grill-gazowy-Napoleon-Freestyle-czy-Legend

Marka Napoleon znana z wysokiej jakości urządzeń, oferuje nam dwie ciekawe propozycje: serię Freestyle, która podkreśla swobodę i innowacyjność oraz Legend, która nawiązuje do tradycji i solidności. W tym artykule podpowiemy Wam, jaki grill gazowy Napoleon – Freestyle czy Legend najlepiej sprawdzi się podczas grillowania. Poznacie różnice oraz podobieństwa, by dowiedzieć się, który z nich może być idealnym towarzyszem podczas grillowych spotkań.

Grille gazowe Napoleon Freestyle – co je wyróżnia?

Grille gazowe Napoleon to urządzenia, które niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród początkujących, jak i zaawansowanym miłośników grillowania. Seria grilli gazowych Freestyle to jedna z popularniejszych, o której zdecydowanie warto wspomnieć.

Urządzenia te zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, a dbałość o detale zachwyca najbardziej wymagających użytkowników. Nowoczesne technologie takie jak: system zapłonu Jetfire, który gwarantuje bezpieczne i szybkie rozpalanie sprzętu, czy charakterystyczne dla Napoleona ruszty żeliwne Wave o innowacyjnym kształcie fali, zapewniają doskonałe rozprowadzanie ciepła.

https://youtu.be/CXWiQzM34pM?si=PqrdGZ2l2f95sDwk

Grille mają prostą budowę, wyposażone są w palniki ze stali nierdzewnej oraz aromatyzery zapewniające doskonałe efekty grillowania. Co więcej, solidna pokrywa dobrze izoluje ciepło, a wbudowany w jej powierzchnię termometr Accu-Probe umożliwia precyzyjne grillowania. Grille gazowe Freestyle to świetnie wyposażona seria, dostępna w różnym wyposażeniu.

Napoleon-seria-Freestyle

Grille gazowe Napoleon Legend – poznaj ich technologie

Marka Napoleon w 2023 roku zaprojektowała dla swoich Klientów nową serię grilli gazowych o nazwie Legend. Urządzenia te są bardzo zbliżone do serii Freestyle.

Wśród najważniejszych elementów wyposażenia znajdziemy m.in.: ruszt żeliwny Wave, system zapłonu Jetfire, składane półki boczne, termometr w pokrywie, ruszt górny, aromatyzery oraz wiele innych rozwiązań, które sprawiają, że grillowanie jest proste i przyjemne, a jedzenie obłędnie smaczne.

https://youtu.be/K6ODXqy9ZiY?si=ZwujOZLLNYIOmJ9R

Producent dokonał jednak pewnych modyfikacji, które odróżniają tę serię od modeli z serii Freestyle. Przede wszystkim zwróćmy tutaj uwagę na budowę pokrywy oraz dolną szafkę, umożliwiającą przechowywanie butli gazowej. To delikatne różnice, które mogą wpłynąć na komfort w trakcie grillowania oraz kulinarne możliwości urządzenia – o czym przeczytacie w kolejnym akapicie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Napoleon-seria-Legend

Grill gazowy Napoleon Freestyle czy Legend – różnice

Grille gazowe Napoleon z serii Freestyle i Legend to urządzenia o bardzo zbliżonej specyfikacji. Oba doskonale sprawdzą się podczas rodzinnych spotkań i przyjęć BBQ, warto jednak przyjrzeć się kilku różnicom, które pozwolą na wybór grilla w pełni dopasowanego do oczekiwań. Pierwszą istotną różnicą jest budowa pokrywy.

Modele z linii Legend charakteryzują się znacznie bardziej pochyloną pokrywą piekarnika. Inną różnicą jest budowa wózka. Tutaj różnice zauważymy porównując poszczególne modele każdej z serii.

Przykładowo modele wyposażone w palnik na podczerwień Sizzle Zone – 365 SIB oraz 425 SIB z linii Legend, zamiast przesłony, mają zamkniętą szafkę. To różnica, która ułatwia montaż butli – butlę wkładamy od frontu, bez konieczności przesuwania grilla. Natomiast odpowiednie modele z serii Freestyle posiadają jedynie przesłonę – zamknięta szafka jest dostępna w modelu z oznaczeniem DSIB.

Grill-gazowy-Napoleon-Freestyle-czy-Legend

Udogodnienia w grillach gazowych Napoleon Freestyle i Legend

Odpowiednio dobrany do indywidualnych wymagań sprzęt, potrafi przygotować dla nas pyszne dania. Grille gazowe marki Napoleon są wyposażone w wiele funkcjonalnych rozwiązań, które znajdziemy zarówno w serii Napoleon Freestyle, jak i Legend.

W trakcie wyboru grilla zwróćmy uwagę na oznaczenia – modele z symbolem SB, posiadają pod lewą półką klasyczny palnik boczny, który zamienia grill w prawdziwą, mobilną kuchnię na kółkach.

Dzięki temu rozwiązaniu można zagotować wodę lub odgrzać np. sos do mięs. Grille z oznaczeniem SIB posiadają natomiast wbudowany palnik na podczerwień Sizzle Zone, który potrafi osiągnąć temperaturę nawet do 800 stopni Celsjusza. To rozwiązanie, które zachwyci zwłaszcza miłośników soczystych steków i mięs.

Obie serie wyposażone są we wspomniane ruszty żeliwne Wave oraz zapłon Jetfire. Wśród specyfikacji grilli z obu serii nie zabrakło również aromatyzerów, które zapewniają doskonałe rezultaty grillowania.

Na uwagę zasługują także detale, takie jak niezbędny podczas pieczenia termometr Accu-Probe oraz otwieracz do butelek, przydatny w trakcie większych spotkań w ogrodzie. Wybór urządzenia będzie więc zależał od naszych indywidualnych oczekiwań oraz tego, jakie potrawy chcemy przygotować.

 napoleon-legend-podobiensktwa

Artykuł powstał we współpracy z Decofire.pl – sklepem z bogatą ofertą grillów gazowych, węglowych oraz elektrycznych.

Reklama