Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Policjanci zatrzymali 36-mężczyznę, który na ulicy Lisa Kuli w Rzeszowie groził nożem przechodniowi. Sprawca szarpał się także z funkcjonariuszami. 

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 grudnia, ale dopiero w piątek (31 grudnia) policja o nim poinformowała. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że ok. godz. 13:30 na ulicy Lisa Kuli został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, który wymachiwał przed nim nożem i groził mu śmiercią. Pokrzywdzony uciekł do budynku komendy przy ul. Jagiellońskiej. 

Policjanci ustalili adres napastnika i zatrzymali go w mieszkaniu. To 36-letni mężczyzna, w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli również składany nóź, którym sprawca najprawdopodobniej groził pokrzywdzonemu. 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był pijany, miał ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie.

– Podczas zatrzymania i doprowadzenia do jednostki był agresywny i wulgarny, wielokrotnie znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność cielesną – twierdzi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci przedstawili 36-latkowi zarzuty gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama