Na trzy miesiące zostali aresztowani trzej mężczyźni, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań w Dębicy. Lokatorom grozili maczetą, zażądali pieniędzy, a gdy ich nie dostali, to zdemolowali mieszkanie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (25 stycznia) w bloku przy ulicy Mościckiego. Ze zgłoszenia na policję wynikało, że do mieszkania wtargnęło trzech mężczyzn. Używali siły, grozili maczetą, a od przebywających w mieszkaniu 59-letniej kobiety i 70-letniego mężczyzny zażądali pieniędzy.

Gdy sprawcy nie dostali gotówki, zdemolowali mieszkanie i zniszczyli znajdujące się w nim sprzęty. Lokatorom grozili pozbawieniem życia i zamknęli ich w mieszkaniu. Na policję zadzwoniła pokrzywdzona kobieta.

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Dębicy w wieku 28, 29 i 31 lat. Wszyscy mężczyźni byli nietrzeźwi. Najmłodszy ze sprawców zaatakował interweniującego policjanta. Przestępczy zostali przewiezieni do komendy, gdzie po wytrzeźwieniu przedstawiono im zarzuty dokonania rozboju przy użyciu niebezpieczne narzędzia.

Dodatkowo 28-latek usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza. Całej trójce grozi kara od 3 lat do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował, że wszyscy zostaną aresztowani na trzy miesiące. Mężczyźni wcześniej byli już karani i odbywali kary pozbawienia wolności.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama