Na trzy miesiące zostali aresztowani trzej mężczyźni, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań w Dębicy. Lokatorom grozili maczetą, zażądali pieniędzy, a gdy ich nie dostali, to zdemolowali mieszkanie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (25 stycznia) w bloku przy ulicy Mościckiego. Ze zgłoszenia na policję wynikało, że do mieszkania wtargnęło trzech mężczyzn. Używali siły, grozili maczetą, a od przebywających w mieszkaniu 59-letniej kobiety i 70-letniego mężczyzny zażądali pieniędzy.

Gdy sprawcy nie dostali gotówki, zdemolowali mieszkanie i zniszczyli znajdujące się w nim sprzęty. Lokatorom grozili pozbawieniem życia i zamknęli ich w mieszkaniu. Na policję zadzwoniła pokrzywdzona kobieta.

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Dębicy w wieku 28, 29 i 31 lat. Wszyscy mężczyźni byli nietrzeźwi. Najmłodszy ze sprawców zaatakował interweniującego policjanta. Przestępczy zostali przewiezieni do komendy, gdzie po wytrzeźwieniu przedstawiono im zarzuty dokonania rozboju przy użyciu niebezpieczne narzędzia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dodatkowo 28-latek usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza. Całej trójce grozi kara od 3 lat do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował, że wszyscy zostaną aresztowani na trzy miesiące. Mężczyźni wcześniej byli już karani i odbywali kary pozbawienia wolności.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama