Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama
Rzeszowski zawodnik MMA Andrzej Grzebyk (15-3, 8 KO, 3 SUB) zmierzy się z Brazylijczykiem Robertem Fonsecą (12-3, 2 KO, 6 SUB) podczas gali FEN 26, która 12 października odbędzie się we wrocławskiej hali Orbita. Będzie to pierwsza obrona pasa mistrzowskiego przez Grzebyka i walka wieczoru dolnośląskiej FEN.

Robert Fonseca ma 32 lata i pochodzi z Manaus, największego miasta Amazonii. „Pato” ma na swoim koncie 12 zwycięstw, z których 8 odniósł przed czasem – 2 przez nokauty i 6 dzięki poddaniom. Fonseca zapisał w swoim rekordzie pięć kolejnych wygranych ani razu nie czekając na werdykt sędziów. W czerwcu tego roku poddał w 1. rundzie Michała Wiencka. Wcześniej w podobny sposób skończył Henrique Diasa Ribeiro i Samuela Carvalho. Występ we Wrocławiu będzie jego debiutem w FEN.
 
Andrzej Grzebyk to pierwszy, historyczny mistrz FEN w dwóch kategoriach – średniej i półśredniej. Pierwszy tytuł zdobył podczas gali FEN 21, kiedy to pokonał przez techniczny nokaut w 4. rundzie Thiago Vieirę. Następnie rzeszowianin stoczył zwycięski pojedynek poza federacją i zszedł do limitu 77 kg, gdzie w debiucie skrzyżował rękawice z Kamilem Gniadkiem. Grzebyk znowu był górą, dzięki czemu zapisał się w annałach FEN. Walka z Fonsecą będzie jego pierwszą obroną tytułu mistrzowskiego w kategorii do 84 kilogramów.
 
Zdjęcie: Materiały prasowe
 
Podczas Fight Exclusive Night 26 we Wrocławiu wystąpi także inny rzeszowianin – Szymon Bajor (19-8, 7 KO, 9 SUB), który zmierzy się z Marcinem Sianosem (4-3, 4 KO). Obaj zawodnicy przystąpią do walki po zwycięstwach pod szyldem FEN.
 
Szymon Bajor udanie zadebiutował w FEN w Warszawie, podczas 24. edycji, kiedy to w pierwszej rundzie wygrał przez techniczny nokaut z Grzegorzem Cieplińskim. Po tym pojedynku udał się na walkę do Rosji, którą również wygrał przed czasem w premierowej odsłonie. W sierpniu 2017 roku znokautował Alexandra Stolyarova, rok wcześniej na pełnym dystansie jednogłośną decyzją sędziów rozprawił się z Teodorasem Aukstuolisem. Rzeszowianin tylko trzykrotnie werdykt w swoich pojedynkach pozostawiał sędziom. 
 
Sianos swój ostatni pojedynek wygrał niezwykle efektownie, nokautując w pierwszej rundzie Marcina Zontka. W sierpniu 2017 r. w Koszalinie zadebiutował pod szyldem FEN. Podczas edycji „Summer Edition” pewnie pokonał Mateusza Łazowskiego i z impetem zaznaczył swoją obecność w federacji. W przeszłości Sianos znokautował Jędrzeja Martuzalskiego oraz Adriana Woźniaka. Wszystkie zwycięstwa, które ma na swoim koncie zawodnik z Kołobrzegu, zostały odniesione w pierwszych rundach.
 
Zwycięzca tego pojedynku stanie do walki o pas mistrzowski w kategorii ciężkiej.
 
Zdjęcie: Materiały prasowe
 
(ram)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: