Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Krystyna Stachowska i Dariusz Urbanik żegnają się za stanowiskami wiceprezydentów Rzeszowa – dowiedział się nieoficjalnie Rzeszów News. Zastąpią ich Krzysztof Stańko i Grzegorz Wrona.

Zmiany na stanowiskach wiceprezydentów miasta w piątek po południu (7 czerwca) ogłosi prezydent Konrad Fijołek. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że nowym wiceprezydentem Rzeszowa będzie 47-letni Grzegorz Wrona. 

Fot. Materiały prywatne. Na zdjęciu Grzegorz Wrona

Grzegorz Wrona od ponad 20 lat był szefem Studia Zakład, które zajmuje się kampaniami reklamowymi dla branży spożywczej, metalowej i farmaceutycznej. Teraz, w związku z nową pracą na stanowisku wiceprezydenta, stery w firmie oddał synowi. 

Z wykształcenia Wrona jest ekonomistą, ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytet Rzeszowski, studia podyplomowe na AGH w Krakowie związane z marketingiem, studiował coaching na WSIiZ, jest też absolwentem łódzkiej „filmówki”.

Grzegorz Wrona nie należy do żadnej partii. W ratuszu ma nadzorować wydziały i jednostki związane z rozwojem miasta, architekturą, geodezją, transportem, turystyką i współpracą z biznesem. Pracę zacznie od najbliższego poniedziałku – 10 czerwca.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Od poniedziałku trzecim wiceprezydentem miasta będzie również Krzysztof Stańko z Polski 2050 Szymona Hołowni. Stańko przez ostatnie prawie trzy lata był pełnomocnikiem prezydenta Rzeszowa ds. innowacji i rozwoju.

Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Krzysztof Stańko

Grzegorz Wrona i Krzysztof Stańko na stanowiskach wiceprezydentów miasta zastąpią Krystynę Stachowską i Dariusza Urbanika. Oboje mają zostać w strukturach miasta.  Stachowska może być pełnomocnikiem prezydenta ds. społecznych, a Urbanik – inwestycji. 

Pierwszym wiceprezydentem Rzeszowa jest Marcin Deręgowski, szef rzeszowskiej Platformy Obywatelskiej. On stanowisko oficjalnie objął 1 czerwca. Zajął miejsce Jolanty Kaźmierczak, która w lutym przeszła do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie. 

Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Marcin Deręgowski

Przez ostatnie tygodnie trwały spekulacje kim będą nowi wiceprezydenci. Mówiło się, że oprócz Stańki, do fotela wiceprezydenta przymierzany jest Tomasz Kloc, były radny Rzeszowa, dziś związany z PSL. Tę kandydaturę jednak oprotestowała Lewica.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama