Jest ciąg dalszy śledztwa przeciwko było marszałkowi województwa podkarpackiego. Prokuratura postawiła mu kolejne trzy zarzuty.Mirosław K. jest podejrzany o gwałt i dokonanie innych czynności seksualnych w latach 1999-2001, oszustwa w latach 2009-2011 i płatną protekcję w latach 2010-2012. O nowych zarzutach dla byłego marszałka informują największe serwisy informacyjne.

„Prokuratorzy dla dobra pokrzywdzonej nie chcą zdradzać, kto był ofiarą byłego marszałka województwa i w jakich okolicznościach doszło do gwałtu. Ze śledztwa wyszło natomiast na jaw, że polityk związany z PSL co najmniej dwóm kobietom oferował pracę w zamiana za seks. Stąd także zarzut dokonania innych czynności seksualnych” – podało radio RMF FM.

Na Mirosławie K. ciąży już 10 zarzutów. Siedem korupcyjnych dotyczących czynów popełnionych w latach 2011-2012 przedstawiono mu w kwietniu. Wtedy został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Byłemu marszałkowi zarzuca się m.in. branie łapówek od przedsiębiorców. Miał on przyjąć łapówki w kwotach od 1,5 do 30 tys. zł, łącznie na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ma także zarzuty dotyczące zaspokajania potrzeb seksualnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mirosław K. był marszałkiem do maja 2013 r. Z tego stanowiska odwołał go sejmik podkarpacki. Miejsce K. zajął Władysław Ortyl z PiS.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama