Robert Janowski, prowadzący popularny teleturniej „Jaka to melodia?” w TVP1, już wkrótce zawita do Rzeszowa. 9 marca w murach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania spotka się z grupą ponad 200 uczniów z Podkarpacia. Będzie mówił o kreowaniu własnego wizerunku.

– W spotkaniu wezmą udział uczniowie z tzw. klas patronackich wszystkich kierunków uczelni – informuje dr Anna Martens, odpowiedzialna za koordynację wydarzenia. – To klasy objęte przez WSIiZ elitarnym programem, skierowanym do najlepszych szkół w regionie – wyjaśnia.

Obecnie w jego ramach z uczelnią współpracuje 106 klas z 39 szkół ponadgimnazjalnych na Podkarpaciu. Spotkania i wykłady ze znanymi osobistościami oraz specjalistami z różnych branż to zaledwie część projektu, który obejmuje również warsztaty i lekcje dla uczniów w szkołach, a także liczne konkursy.

Marcowe spotkanie z uczniami otworzy cykl wydarzeń z udziałem znanego prezentera pod nazwą „Laboratorium wizerunku Roberta Janowskiego”. Dla najlepszych uczniów z klas patronackich WSIiZ zaplanowano specjalistyczne warsztaty w mniejszej grupie, zaś w cyklu certyfikowanych szkoleń z zakresu autopromocji i wizerunku medialnego weźmie udział 30 studentów uczelni.

Kryterium przyjęć dla studentów stanowi przede wszystkim wysoka średnia ocen, uczniowie o miejsce na warsztatach powalczą przygotowując własny projekt wizerunkowy. – Nie chcemy zdradzać na razie szczegółów – mówi dr Martens.

–  Uczniowie i nauczyciele dowiedzą się wszystkiego podczas spotkania w Klubie Akademickim IQ – zapewnia organizatorka projektu. Udział we wszystkich spotkaniach i warsztatach, zarówno dla uczniów, jak i studentów, jest bezpłatny.

To nie pierwsza inicjatywa uczelni, do której zaproszono Roberta Janowskiego. Gościł on w WSIiZ już w listopadzie zeszłego roku, kiedy to przeprowadził warsztaty dla studentów z umiejętnego zachowania się przed kamerą. Zajęcia odbyły się w studiu telewizyjnym, z którego na co dzień korzystają studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej.

Robert Janowski od blisko dwóch dekad prowadzi w TVP 1 teleturniej muzyczny pt. „Jaka to melodia?”, zaś od 2012 roku można go usłyszeć na antenie Radia Złote Przeboje w autorskiej audycji „Między nami wszystko gra”. Wcześniej prowadził program muzyczny w RMF FM.

Jako aktor Janowski współpracował m.in. z Teatrem Buffo oraz Teatrem Dramatycznym, ma także na koncie kilka ról filmowych. Jako piosenkarz i kompozytor, nagrał kilka autorskich płyt. Jest laureatem pięciu nagród Wiktora za osobowość telewizyjną, a także laureatem czterech Telekamer w plebiscycie Tele Tygodnia, w tym Złotej Telekamery. Jest także poetą – wydał cztery tomiki poezji.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama