Zdjęcie: materiały prasowe

Customowy Harley-Davidson „New Jork-Rzeszów 2” zdobył dwie nagrody podczas zlotu Daytona Bike Week w USA. Motocykl wykończono złotem i mosiądzem.

Konkurs odbył się w miniony weekend na Florydzie. Daytona Bike Week to jedna z największych imprez motocyklowych na świecie. Co roku odwiedza ją około 500 tys. osób.

Zbudowana przez rzeszowską firmę Game Over Cycles maszyna, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „Chopper/Bobber” w konkursie Bike Show Mafia.

W kolejnym – Rat’s Hole Custom Bike Show, ten sam motocykl zajął trzecie miejsce w kategorii „Over 1000 cc Custom’ (silnik powyżej 1000 cm³). Rat’s Hole to organizowany najdłużej, bo od 1952 roku, konkurs motocykli typu custom na świecie.

To druga tego typu nagroda dla Game Over Cycles. W 2020 roku, pierwsza wersja motocykla New York-Rzeszów, zajęła pierwsze miejsce w tej kategorii.

Motocykl New Jork-Rzeszów 2 to zmodyfikowany Harley-Davidson Street Bob. Pojazd jest ozdobiony imponującymi złotymi i mosiężnymi elementami. Konstrukcja jest wykonana z wielu wykonanych ręcznie elementów.

Pojazd posiada niestandardowe skórzane siedzenie i malowanie wykonane techniką pinstripingu (to nakładanie bardzo cienkiej linii farby lub innego materiału zwanego prążkowanym paskiem). Maszyna jest siostrzanym motocyklem New York-Rzeszów.

Inspirowany Rzeszowem i Nowym Jorkiem

Zdjęcie: materiały prasowe

NY-RZ bike, jak skrótowo nazywają go twórcy, to customowy Harley-Davidson inspirowany Nowym Jorkiem oraz Rzeszowem. W jego konstrukcję wmontowano elementy architektury charakterystyczne danego miasta.

Koła mają wygrawerowane budynki Manhattanu, rura wydechowa jest w kształcie słynnego budynku Chryslera, pług przedni w kształcie ruin starego World Trade Center z napisem „9/11 Never Forget”.

Z rzeszowskich elementów na motocyklu znajdziemy: oparcie siedzenia w formie mostu im. Tadeusza Mazowieckiego, herb Rzeszowa, a na kołach ozdoby w kształcie Pomnika Czynu Rewolucyjnego.

Udział w Daytona Bike Week, to kolejny etap realizacji planów Game Over Cycles w rozwijaniu działalności na amerykańskim rynku. W lutym firma otworzyła swój amerykański sklep z odzieżą (www.usa.gocwear.com). Planuje również uruchomić siedzibę w Ameryce, a jeszcze w tym roku ujawnić nowy, duży projekt realizowany w Stanach Zjednoczonych.

Game Over Cycles

To założona w 2012 roku polska firma budująca motocykle typu custom. Przez pierwsze lata działa w podkarpackiej miejscowości Lisie Jamy. W 2019 warsztat został przeniesiony do Rzeszowa.

Ekipa GOC jest znana z tworzenia oryginalnych maszyn. Wśród nich jest pierwszy na świecie wytatuowany motocykl – The Recidivist.

Konstrukcje GOC zdobywały nagrody na najbardziej poważanych konkursach w branży motocyklowej. Firma ma na swoim koncie już 24 nagrody, w tym 17 międzynarodowych, w tym aż 8 trofeów otrzymanych na European Bike Week (EBW), największym festiwalu motocyklowym w Europie.

Ekipa GOC niejednokrotnie była nagradzana również w kolebce customizingu, czyli w USA. W 2017 roku The Recidivist zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Najbardziej Niezwykły” w konkursie Rat’s Hole Custom Bike Show. 

oprac. (saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama