Hazardowa grupa przestępcza rozbita. 10 osób zatrzymanych [VIDEO]

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem. Zatrzymali 10 osób.

 

Zdjęcia: podkarpacka KAS 

Jak poinformowała podkom. Edyta Chabowska z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, podejrzanych zatrzymano, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, na terenie trzech województw: podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego. 

– To osoby podejrzane o kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Poszczególne osoby odpowiedzialne były za poszukiwanie nowych lokali, zatrudnianie pracowników, logistykę i rozliczenia finansowe – przekazała Edyta Chabowska. 

5 osób w areszcie

Wśród zatrzymanych są 3 kobiety i siedmiu mężczyzn w wieku od 23 do 79 lat. 4 osoby są podejrzane o kierowanie grupą przestępczą, 6 o udział w grupie. 5 osób aresztowano na trzy miesiące, pozostali mają zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

W areszcie wylądowali: 79-letnia Urszula G., 23-letnia Natalia A., 39-letni Piotr L., 44-letni Paweł M. i 38-letni Sebastian M. To mieszkańcy Rzeszowa, Łańcuta, Przeworska, Ropczyc i województwa śląskiego. 

Dozory policyjne, poręczenia majątkowe i zakazy kontaktowania się z podejrzanymi mają: 40-letni Marek C., 28-letni Krzysztof S., 59-letni Jacek P., 34-letnia Anna Z. i 31-letni Grzegorz S. Siedem osób złożyło wyjaśnienia, cztery przyznały się do winy. 

Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia i wysokie kary grzywny. Organizatorom nielegalnych gier, a także właścicielom lokali grozi też kara administracyjna – 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu. Nielegalny hazard w lokalach kwitł od 9 lutego 2021 r.  

Hazard w „Quiz Open” 

Funkcjonariusze KAS przeszukali 30 lokali na Podkarpaciu, Śląsku, Dolnym Śląsku, w województwach: lubuskim i łódzkim. Wynieśli z nich 16 automatów, zabezpieczyli również 150 tys. zł oraz liczną dokumentację finansową.

Automaty zabezpieczono m.in. w Rzeszowie w lokalu przy ulicy ks. Popiełuszki na osiedlu Nowe Miasto. Tam działał lokal „Quiz Open” pod przykrywką „gier zręcznościowych”. Niedawno ukarano jednego z graczy grzywną w wysokości 1500 zł. 

KAS zabezpieczyła również majątek podejrzanych (m.in. cztery samochody osobowe) o wartości ponad 225 tys. zł. W ostatniej akcji, do której doszło 19 września, brało udział 114 funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

Od początku śledztwa KAS zabezpieczyła w tej sprawie 190 nielegalnych automatów oraz 270 tys. zł. – Sprawa ma charakter rozwojowy – twierdzi Edyta Chabowska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama