Zdjęcie: Pixabay
Reklama

„Zatrzymać Ministerstwo Hejtu!” – pod takim hasłem w najbliższy poniedziałek (26 sierpnia) w Rzeszowie odbędzie się pikieta. Organizuje ją podkarpacki Komitet Obrony Demokracji. 

Pikieta ma związek z aferą w Ministerstwie Sprawiedliwości, kierowanym przez Zbigniewa Ziobrę. W miniony poniedziałek Onet ujawnił, że wiceminister Łukasz Piebiak koordynował internetową akcję szkalowania polskich sędziów, którzy nie zgadzają się z „reformą” wymiaru sprawiedliwości w wykonaniu „dobrej zmiany”. Piebiak podał się do dymisji. 

„Wyraźmy solidarność ze szkalowanymi sędziami i prokuratorami. Dość bezprawia i niesprawiedliwości” – poinformował Komitet Obrony Demokracji na Podkarpaciu, który w najbliższy poniedziałek w Rzeszowie o godz. 18:00 przed pomnikiem Czynu Rewolucyjnego organizuje pikietę w obronie prześladowanych sędziów. 

„Polska to nie folwark jednej partii, a Ministerstwo Sprawiedliwości nie może być farmą PiS-owskich trolli szczujących na uczciwie i odważnie wykonujących swój zawód i powołanie niezależnych sędziów. Domagamy się dymisji Ministra Zbigniewa Ziobry!!! Idziemy po Was” – zapowiedział Kuba Karyś, szef podkarpackiego KOD-u.

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” domaga się szczegółowego wyjaśnienia roli polityków w hejterskiej akcji. „Iustitia” uważa, że jak najszybciej powinien być zlikwidowany polityczny nadzór Ministerstwa Sprawiedliwości nad sądownictwem oraz delegacje sędziów do tego resortu.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: