Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jak dobrać pieluchy do potrzeb swoich i dziecka, jak z nich korzystać i jak o nie dbać – tego dowiecie się 20 listopada podczas rzeszowskiej odsłony akcji HelloWielo. 

HelloWielo to ogólnopolska kampania edukacyjna na temat pieluchowania wielorazowego oraz higieny menstruacyjnej w duchu “zero waste”. Organizatorem kampanii jest Polskie Stowarzyszenie Zero Waste. 

W dniach 16-24 listopada, w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, w całej Polsce odbędzie się ponad 40 bezpłatnych warsztatów i spotkań dotyczących pieluchowania wielorazowego oraz stosowania wielorazowych produktów higienicznych takich jak podpaski i kubeczki menstruacyjne.

W Rzeszowie spotkanie odbędzie się 20 listopada (środa) o godz. 13:30 w Cafe Słodziak przy ul. Kwiatkowskiego 38.

Warsztaty poprowadzą trzy rzeszowskie mamy doświadczone w wielopieluchowaniu: Joanna Suska, założycielka grupy zrzeszającej wielopieluchujących rodziców na Podkarpaciu; Alicja Jędras – twórczyni strony Mamajoga, która wspiera rodziców, a szczególnie mamy w budowaniu bliskiego kontaktu z sobą i dzieckiem oraz Monika Wojdyła – ekomama i fotografka, której bliska jest idea naturalnego macierzyństwa.

Uczestnicy poznają nowoczesne systemy pieluch wielorazowych, dowiedzą się, jak dobrać je do potrzeb swoich i dziecka, jak z nich korzystać i jak o nie dbać. Udział w warsztatach, które potrwają do godz. 16:00, jest bezpłatny. 

Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w warsztatach, zaplanowano serię live’ów ze specjalistami. Będzie też można skorzystać z rabatów w sklepach na terenie całego kraju.

– Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji wspólnie zredukujemy ilość generowanych odpadów i odczarujemy produkty wielorazowe, które są dobre dla zdrowia, dla środowiska i dla naszego portfela – wyjaśnia Polskie Stowarzyszenie Zero Waste. 

Zeszłoroczna edycja HelloWielo została uznana za jedną z trzech najlepszych kampanii w kategorii organizacji pozarządowych i w drodze do finału pokonała prawie 14 tys. inicjatyw z całej Europy. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: