Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

W czwartek nominację generalską otrzymał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy, a w piątek powitano go w Rzeszowie. O kim mowa? O Henryku Moskwie, komendancie wojewódzkim policji w Rzeszowie.

Uroczystość powitania generała Henryka Moskwy odbyła się przed budynkiem KWP. Brali w niej udział m.in. jego zastępcy, przedstawiciele Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Administracji Skarbowej, Służby Więziennej, ABW, CBA, Straży Ochrony Kolei i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, policyjni związkowcy i emeryci.

Władze Podkarpacia reprezentowała wojewoda Ewą Leniart, miasto Rzeszów – wiceprezydent Stanisław Sienko, nie zabrakło biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. W uroczystości przywitania generała Henryka Moskwy wzięła również udział kompania honorowa KWP w Rzeszowie oraz Miejsko-Kolejowa Orkiestra Dęta z Jasła. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Henryk Moskwa ma 46 lat, szefem podkarpackiej policji został w grudniu 2017 roku, w policji pracuje od 1992 roku. Jest żonaty, ma dorosłego syna. Interesuje się literaturą faktu i historią Jarosławia.

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama