Henryk Moskwa został nowym szefem podkarpackiej policji [ZDJĘCIA]

Reklama

– Mam nadzieję, że nowy komendant wniesie nową energię – mówiła w poniedziałek Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, podczas uroczystości powitania młodszego inspektora Henryka Moskwy, który został nowym komendantem wojewódzkim policji w Rzeszowie.

 

44-letni Henryk Moskwa na stanowisku szefa podkarpackiej policji zastąpił Krzysztofa Pobutę, który w październiku stanął na czele małopolskiej policji. Przez ostatnie tygodnie podkarpackim garnizonem tymczasowo kierował Zbigniew Sowa.

Sowę zastąpił Henryk Moskwa, dotychczasowy szef policji w Jarosławiu, który w poniedziałek został oficjalnie powitany w Rzeszowie. W uroczystości brali udział przedstawiciele Komendy Głównej Policji i władze Podkarpacia, a także komendanci miejscy i powiatowi oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Jan Lech, wiceszef polskiej policji, wręczył Henrykowi Moskwie pamiątkowe wieczne pióro. 

 – To dla mnie niebywały zaszczyt, ale też mam świadomość, jaka spoczywa na mnie ogromna odpowiedzialność za rzeszę policjantów i pracowników całego garnizonu, a zwłaszcza za bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa – mówił podczas uroczystości nowy komendant.

– Mam nadzieję, że nowy komendant wniesie nową energię, ale także sprawi, że dobra atmosfera, która jest w tym garnizonie, będzie kontynuowana – dodawała wojewoda Ewa Leniart.

Nowemu komendantowi wręczono taże herb województwa podkarpackiego. – To tradycja, a jednocześnie zobowiązanie do współpracy i deklaracja wsparcia z naszej strony – mówił z kolei Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. 

Henryk Moskwa urodził się w 1973 roku w Pruchniku. W policji pracuje od 1992 roku. Po nauce w Wyższej Szkole Policyjnej w Szczytnie w 1996 roku trafił do pionu kryminalnego komendy policji w Jarosławiu, z którą związał swoje zawodowe życie.

Moskwa najpierw pracował jako asystent i specjalista, potem zajmował stanowiska kierownicze. W latach 2009-2015 był naczelnikiem wydziału kryminalnego, a od listopada 2015 r. zastępcą komendanta powiatowego w Jarosławiu. Od stycznia 2016 r. był szefem jarosławskiej policji. W tym roku został odznaczony srebrnym medalem „Za długoletnią służbę”.

Mł. insp. Henryk Moskwa jest żonaty, ma dorosłego syna. Interesuje się literaturą faktu i historią Jarosławia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama