Krystian Herba, rzeszowski trialowiec, planuje pobić swój rekord pokonując bez podparcia dwukrotnie budynek Eureka Tower w Melbourne (Australia). Będzie musiał pokonać ponad 3600 schodów.

Herba z kolejnym wysokościowcem zmierzy się 4 lutego. Zamierza poprawić swój ubiegłoroczny wynik z Chin, gdzie ustanowił kolejny rekord Guinnessa. Wtedy wskoczył na rowerze na Shanghai World Financial Center. Na pokonanie 2754 schodów prowadzące do położonego najwyżej na świecie tarasu widokowego (474 m) potrzebował 1 h 21 min i 53 s. Teraz Krystian Herba zmierzy się z australijskim wysokościowcem Eureka Tower w Melbourne. Przygotowywał się do tego kilka miesięcy.

Eureka Tower ma 91 pięter i prawie 300 metrów wysokości. Jest drugim, co do wysokości, budynkiem na półkuli południowej oraz drugim, co do wysokości budynkiem mieszkalnym na świecie.

Herba we wtorek spotkał się w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie z marszałkiem Władysławem Ortylem i członkiem zarządu Bogdanem Romaniukiem. Przyjechał na rowerze. W ciągu kilkudziesięciu sekund wskoczył na pierwsze piętro budynku. – Nie będzie łatwo. Będzie dużo trudniej niż w Chinach. Po pierwsze więcej schodów, po drugie dalej, po trzecie dość restrykcyjne przepisy obowiązujące w Australii. Musimy mieć specjalną obstawę, ratowników medycznych – mówił o wyjeździe do Australii Krystian Herba.

– To jest bardzo dobry element promocji województwa – powiedział marszałek Ortyl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Samorząd województwa podkarpackiego od kilku lat wspiera finansowo Krystiana Herbę. W zamian sportowiec promuje region. Także na tegoroczny wyjazd do Australii zarząd województwa przekazał 25 tysięcy złotych. – To jedne z lepiej wydanych pieniędzy na promocję województwa – powiedział Bogdan Romaniuk.

Krystian Herba po Eureka Tower w Australii zamierza zdobyć na rowerze Empire State Building w Stanach Zjednoczonych. Zarząd województwa deklaruje pomoc w tym projekcie.

Herna jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników.  Uczestnik i finalista wielu światowych imprez, pięciokrotny medalista Mistrzostw Polski.  Jako reprezentant Polski w latach 1999-2008, ponad 70 razy stawał na podium podczas zawodów ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Ox8FJvt6NJw

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama