Reklama

Po sześciu latach znów będzie zdobywał „szczyty” polskich budynków. Rzeszowski trialowiec Krystian Herba dzisiaj (21 sierpnia) tym razem zamierza wskoczyć na 49. piętro wrocławskiego budynku Sky Tower.

[Not a valid template]

 

Krystian Herba, 4-krotny rekordzista Guinnessa i finalista drugiej edycji programu „Mam talent”, w niedzielę chce zdobyć Sky Tower. To budynek o wysokości 212 m, który ma 49 pięter i 1142 schody.

– To nie jest wysoki budynek. Mam na swoim koncie wyższe, ale cieszę się, że po 6 latach jeżdżenia rowerem po budowlach mieszczących się w różnych zakątkach świata, znów wracam do Polski – mówi nam Krystian Herba.

Trialowiec niedzielne wyzwanie porównuje do tego sprzed kilku lat, którego dokonał w Messeturm we Frankfurcie nad Menem.

– Tamten budynek ma 70 schodów więcej, ale rozmieszczone są one w krótszych sekcjach. Wtedy pokonałem go w 27 minut – wspomina rekordzista Guinnessa. – Przy Sky Tower mam podobne założenie – pokonać go w mniej niż 30 min. – dodaje.

Wrocławski wieżowiec jest najwyższym budynkiem w Polsce. Od tego czy niedzielne wyzywanie się uda zależy kilka czynników, które zaważą na komforcie jazdy.

– Z jazdą po schodach nie jest jak z maratonem, gdzie znamy dokładnie trasę i wiemy gdzie znajdują się podejścia. Tu bywa różnie. Raz przyczepność jest lepsza, raz gorsza – wyjaśnia Krystian Herba, który do każdego wyzwania podchodzi bardzo poważnie.

Rzeszowski trialowiec niedzielne zmagania rozpocznie punktualnie o godz. 12:00.

Herba planuje w tym roku jeszcze podbój Ameryki. – Chcę wyskoczyć na Willis Tower, który ma  108 pięter i znajduje się centrum Chicago. Właściwie do tego występu przygotowuje się cały rok – mówi o swoich planach rzeszowinian.

Trialowiec  swój ostatni rekord odnotował 22 maja br. w Brukseli, podczas imprezy Polskiej Organizacji Turystycznej. Wtedy na rowerze pokonał 521 schodów w budynku Atomium. Zajęło mu to 14 minut i 4 sekundy.

W marcu ubiegłego roku Krystian Herba pokonał prawie 510-metrowy wieżowiec w Tajwanie – Taipei 101.

Wcześniej Herba zdobył m.in. najwyższy budynek w Chinach Shanghai World Financial Center (100 pięter, 2754 schody), w 2012 r. najwyższy hotel na świecie Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju (91 pięter, 2040 schodów).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: