Reklama

Miejscy urzędnicy przygotują plan zagospodarowania przestrzennego na Drabiniance. Hipermarket na terenie byłych ogrodów działkowych Nasz Gaj zostanie przesunięty.

[Not a valid template]

 

Radni Rzeszowa zgodzili się na sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pomiędzy al. Powstańców Warszawy, a al. gen. Sikorskiego.

– Zgłosili się do nas mieszkańcy oraz rada osiedla Drabinianka, którzy chcieli zmian w projekcie przyszłej inwestycji – poinformował Robert Kultys, radny PiS. – Chodziło o to, by w planach inwestycji przesunąć hipermarket z okolic ulic Tęczowej i Nowowiejskiej – dodaje.

Z pierwszych planów wynikało, że firma Re-Invest chce zabudować całą należącą do siebie część ogrodu działkowego Nasz Gaj. Chodzi o fragment ogrodu pomiędzy al. Powstańców Warszawy, a ul. Nowowiejską i Tęczową. Od strony południowej obwodnicy mają powstać nowoczesne apartamentowce z funkcją biurową, a hipermarket planował postawić z tyłu działki, obok domków jednorodzinnych.

Mieszkańcy Drabinianki najchętniej w ogóle przenieśliby inwestycję z tamtej okolicy. – Nie może być jednak tak, że taka parcela w środku miasta ma zostać niezabudowana. Ale mieszkańcy mają takie prawo i mogli domagać się zmian – uważa Kultys.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Klub Prawa i Sprawiedliwości poparł jednak wniosek mieszkańców o zmianę w planie i poprosił inwestora o nową koncepcję. – Podczas ostatniej sesji rady miasta inwestor dostarczył wstępny projekt ze zmianami w funkcjonowaniu zabudowy, w którym przeniósł hipermarket.

– Nowa koncepcja musi jeszcze ulec dopracowaniu, jednak inwestor obiecał, że koło zabudowy wielorodzinnej nie będzie hipermarketu – dodał Kultys.

Projekt inwestycji stworzyła rzeszowska firma MWM Architekci. W obiekcie zaplanowano usługi, gastronomie, biura, a także apartamenty mieszkalne. Północne części obiektu oraz północo-wschodnie i północno-zachodnie przeznaczone są na pokoje biurowe. Na parterze obiektu znajdą się sklepy, usługi i restauracje.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama