Zdjęcie: Materiały Rzeszowskiego Domu Kultury
Reklama

Rzeszowski Dom Kultury zachęca do udziału w drugiej edycji Historycznej Gry Miejskiej „Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę (17 września) w Rzeszowie.

Organizatorem tegorocznej edycji historycznej gry miejskiej „Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich” jest Rzeszowski Dom Kultury filia Pobitno przy współpracy z Radą Osiedla Pobitno. Trasa gry to szlak miejsc związanych z wydarzeniami z sierpnia 1769 roku, czyli okresu, gdy miasto Rzeszów i ówczesna wieś Pobitno były terenem walk pomiędzy wojskami Konfederacji Barskiej a Moskalami.

W grze mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku. Każdy zawodnik będzie miał
za zadanie przejście z punktu startowego w pobliżu Kościoła Reformatów aż do mety, która znajdować się będzie w budynku RDK filia Pobitno przy ul. Konfederatów Barskich 43a. Trzeba będzie zaliczyć wszystkie stanowiska rozmieszczone na trasie przejścia.

Na każdym stanowisku należy poprawnie odpowiedzieć na dwa pytania związane z historią Rzeszowa oraz zdobyć odcisk pamiątkowego stempla, który pozwala na przejście na kolejne stanowisko. Wszystkie punkty będą otwarte od 12:00 do 15:00. Dla osób, które zdobędą wszystkie stemple przewidziane są nagrody oraz poczęstunek.           

Impreza jest organizowana pod honorowym patronatem prezydenta Rzeszowa w ramach 25. Europejskich Dni Dziedzictwa 2017 pt. “Krajobraz dziedzictwa – Dziedzictwo Krajobrazu”.

Lokalizacje wszystkich punktów:

1. START: Kościół Reformatów (w godz. 12.00 – 15.00)

2. Zamek Lubomirskich

3. Letni Pałac Lubomirskich

4. Kościół Farny

5. Rynek i Ratusz (stanowisko w pobliżu Teatru Maska)

6. Most na Wisłoku

7. Miejsce bitwy – wąwóz (ul. Na Skały, ul. Bruna)

8. Powietna – obóz wojsk rosyjskich (skrzyżowanie ul. Traugutta, Nadbrzeżnej i Ogrodowej)

9. Kopiec Konfederatów Barskich

10. META: Rzeszowski Dom Kultury filia Pobitno (najpóźniej do godz. 17.00)

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.