Asseco Resovia pozyskała jednego z najlepszego polskich środkowych. W rzeszowskiej drużynie zagra 31-letni Marcin Możdżonek.

Informacje, że Możdżonek, który ostatnio rok spędził w Cuprum Lubin, będzie grał w Asseco Resovii pojawiały się od kilku dni. Dzisiaj klub potwierdził, że Możdżonek od nowego sezonu PlusLigi 2016/2017 będzie reprezentował barwy Resovii. Reprezentant Polski podpisał z naszą drużyną roczny kontrakt.

Marcin Możdżonek ma 31 lat, urodził się Olsztynie, gdzie w tamtejszym AZS zaczynał karierę siatkarską grając w tym klubie w latach 2004-2008. Możdżonek na swoim koncie ma wiele sukcesów klubowych i reprezentacyjnych. Największe sukcesy klubowe odnosił grając w PGE Skrze Bełchatów (lata 2008-2012), z którą trzykrotnie zdobył złoty medal Mistrzostw Polski.

Potem przez dwa lata (2012-2014) Marcin Możdżonek reprezentował barwy Zaksy Kędzierzyn-Koźle, następnie na rok wyjechał do Turcji, gdzie grał w Halkbank Ankara, a w ostatnim sezonie PlusLigi był zawodnikiem Cuprum Lubin, z którym Możdżonek już nie przedłużył kontraktu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Możdżonek ma 212 cm wzrostu, waży 104 kg. Jego zasięg w ataku to 360 cm, w bloku – 340 cm.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama