Reklama

Łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90, koncertując przemierzył pół Europy. W czwartek (10 grudnia) w rzeszowskim pubie Underground wystąpi holenderski songwriter Teddy Jr.

Teddy Jr. grał m.in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m.in. jako support przed New Model Army w Rotterdamie i Amsterdamie, w Polsce grał przed Peterem Gabrielem na Life Festival w Oświęcimiu.

Holenderski songwriter występował też na kilku mniejszych festiwalach w naszym kraju. Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90. Artysta sam komponuje i pisze swoje utwory inspirując się takimi wykonawcami jak Eels, Neil Young, Frank Turner czy Tom Petty.

Piosenki Teddy’ego, jak sam mówi, są „opowieścią o moim życiu, miłości, frustracjach, przedstawiają świata dookoła”. Podczas koncertów Teddy Jr. zabiera publiczność w podróż, podczas której poznają wielobarwny świat pełen radości. Przestrzeń ta jednak podszyta jest strachem i samotnością.

Holender dzięki swojej charyzmatycznej osobowości stwarza na scenie osobliwy spektakl, w którym publiczność może aktywnie uczestniczyć. Wiosną odwiedził 20 polskich miast, gdzie prezentował swoją muzykę.

Teddy Jr. czasami koncertuje w duecie – ze świetnym akordeonistą Pawłem Cieplakiem. Podczas koncertów tego duetu jest energia, są dobre melodie oraz bardzo dobre teksty. Jest też mnóstwo wesołych, bardzo ciekawych opowieści.

Kuba Wojewódzki po wysłuchaniu holenderskiego songwritera w „Polityce” napisał: „Okazuje się, że ciągle może być i artystycznie, i z przesłaniem”.

Teddy Jr. w czwartek zagra w pubie Underground. Początek o godz. 20:00. Bilety w cenie 10 zł.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: