Amerykański aktor Stephen Baldwin będzie wśród gości Polsko-Amerykańskiej Konferencji Gospodarczej „Podkarpackie bramą do Europy Środkowo-Wschodniej”, która dzisiaj (3 października) odbędzie się w Rzeszowie. Pojawią się na niej także znani polscy aktorzy.

To będzie już druga wizyta Baldwina w ostatnich miesiącach w stolicy Podkarpacia. Amerykański aktor był w Rzeszowie pod koniec lutego. Wtedy brał udział w Wielkim Charytatywnym Balu z Gwiazdami, na którym zbierano pieniądze na budowę Ośrodka Pomocy dla Prześladowanych Chrześcijan w Łańcucie.

Stephen Baldwin dzisiaj będzie w Rzeszowie na Polsko-Amerykańskiej Konferencji Gospodarczej „Podkarpackie bramą do Europy Środkowo-Wschodniej”.

W urzędzie marszałkowskim odbędzie się konferencja z udziałem kilkudziesięciu zagranicznych gości, którzy będą rozmawiać na temat uruchomienia połączeń cargo z Rzeszowa do Miami. O tych planach wiadomo od dawna. W ubiegłym roku lotniska w Jasionce i w Miami podpisały list intencyjny.

W maju br. w Rzeszowie gościli przedstawiciele amerykańskiego portu, którzy pozytywnie oceniali możliwości współpracy z lotniskiem w Jasionce. Dzisiejsza konferencja ma być kolejnym krokiem, który ma zbliżać oba porty do rozpoczęcia połączeń cargo. Do Rzeszowa przyjedzie Wifredo „Willy” Gort, przewodniczący Komisji Miasta Miami.

O współpracy gospodarczej Ameryki z Europą Środkową-Wschodnią ma mówić m.in. Sabina Klimek, z Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, Nicolas Lepage z Ambasady Kanady w Polsce, przedstawiciele polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

O Centrum Logistycznym, które jest konieczne do uruchomienia połączeń cargo, będzie mówił m.in. prof. Ulrich Desel z Międzynarodowego Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Bad-Honnef. Do Rzeszowa przyjadą także przedstawiciele Ukrainy, Słowacji i Węgier.

Konferencję poprowadzi dziennikarz Bartosz Węglarczyk.

Jaki związek z tym wszystkim ma Stephen Baldwin? Urząd marszałkowski w Rzeszowie twierdzi, że ma. – Liczne kontakty z biznesem w Miami ożywiły też podkarpacki rynek filmowy. W tym momencie realizowanych jest kilka wspólnych przedsięwzięć polsko-amerykańskich – informuje Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Dlatego dzisiejsza konferencja nie będzie dotyczyła tylko i wyłączenie biznesu lotniczego, ale też filmowego. Właśnie w tej części ma uczestniczyć amerykański aktor, a także Patricia Arias, dyrektor wykonawczy Miami Media & Film Market, Barbara Ziembicka, producent i dystrybutor filmowy, prezes FT Films.

Będą też polscy aktorzy: Katarzyna Skrzynecka, Radosław Pazura ze swoją żoną Dorotą Chotecką i dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki.

Konferencja rozpoczyna się o godz. 9:00 w sali konferencyjnej urzędu marszałkowskiego.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama