Zdjęcie: Łukasz / Czytelnik Rzeszów News

Plaga homofobicznych banerów i ciężarówek ogarnęła Polskę. W ostatnich dniach dotarła także do Rzeszowa. 

Poinformował nas o tym w środę Łukasz, Czytelnik Rzeszów News. W miastach na terenie całego kraju można zobaczyć wielkoformatowe banery uderzające w osoby LGBT.

„Po ulicach jeżdżą ciężarówki obklejone plakatami z homofobicznymi hasłami, a z głośników przytwierdzonych do samochodów sączy się homofobiczny jad. Są to wykroczenia podlegające karze, którym każdy i każda z nas ma prawo się przeciwstawić” – napisał Łukasz.

W środę zrobił zdjęcia „homofobicznym ciężarówkom”, które jeżdżą po rzeszowskich ulicach. Za kampanię odpowiada Fundacja Pro- prawo do życia, znana z organizowania antyaborcyjnych manifestacji, także w Rzeszowie. Obrońcy życia stawiają znak równości między pedofilią a LGBT. 

Mariusz Dzierżawski z zarządu fundacji mówi nam, że kampanię wymierzoną w środowiska LGBT na ulicach polskich miast prowadzą od kilku miesięcy. – Może się ludziom nie podobać – wzrusza ramionami Dzierżawski. – Przekazujemy prawdziwe informacje. Związek seksualizacji dzieci z pedofilią jest oczywisty – przekonuje. 

– Przecież to jest oczywista nieprawda – mówimy.

– Widzę, że nie jest pan dziennikarzem, tylko funkcjonariuszem ideologicznym – odpowiada w swoim stylu Mariusz Dzierżawski. I dodaje: – Po co dzieci w wieku 6-9 lat mają rozmawiać na temat seksu? To seksualne rozbudzanie najmłodszych.

– A co złego jest w edukacji seksualnej? – dopytujemy. – Nie ma sensu dalej rozmawiać – stwierdził Dzierżawski i się rozłączył.

Kampania Przeciw Homofobi apeluje, by o „homofobicznych ciężarówkach i banerach” mieszkańcy powiadamiali policję. 

Zdjęcie: Łukasz / Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama