Zdjęcie: Pixabay

Jak poradzić sobie z homoseksualną orientacją dziecka? Jak poinformować bliskich o swojej odmienności w sferze preferencji seksualnych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą członkowie organizacji Kampania Przeciw Homofobii, którzy w niedzielę (1 października) pojawią się na rzeszowskim Rynku.

Kilkanaście dni temu całą Polskę poruszyło samobójstwo 14-letniego Kacpra pochodzącego spod Łodzi. Nastolatek odebrał sobie życie, ponieważ jego rówieśnicy szykanowali go i wyśmiewali za odmienność seksualną.

W kontekst tych zdarzeń doskonale wpisuje się ogólnopolska organizacja pozarządowa Kampania Przeciw Homofobii, która w najbliższą niedzielę (1 października) zawita do Rzeszowa z edukacyjną akcją uliczną. KPH swój  namiot rozbije na rzeszowskim Rynku w godz. 10:00-15:00. Ich znakiem rozpoznawczym będą tęczowe flagi i roześmiane twarze osób ubranych w koszulki KPH.

Wydarzenie będzie miało charakter edukacyjny połączony z zabawą. Na najmłodszych będzie czekać wielkoformatowa kolorowanka. Młodzież będzie mogła własnoręcznie zrobić sobie przypinkę. Ponadto, będą rozdawane również gadżety i bezpłatne publikacje. W planie jest też konkurs wiedzy z nagrodami.

Niemniej jednak, akcja edukacyjna KPH to jednak przede wszystkim możliwość zadania pytań  dotyczących osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Będziemy odpowiadać na każde pytania. Chcemy podzielić się swoją wiedzą dotyczącą tego, jak poradzić sobie z informacją o homoseksualnej orientacji dziecka, albo jak w bezpieczny sposób poinformować bliskich o swojej orientacji seksualnej. Powiemy również, jak reagować na przemoc, która spotyka osoby homoseksualne i transpłciowe – wyjaśnia Magdalena Świder z KPH.

KPH została założona 2001 roku. Zajmuje się przeciwdziałaniem przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

„Pracujemy, aby Polska była różnorodna, i aby wszystkie osoby LGBT, ich rodziny i bliscy, mogły się czuć bezpiecznie i w pełni rozwijać swój potencjał” – podkreśla na swojej stronie organizacja.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama