Hotel Holiday Inn Express Rzeszów Airport już otwarty [ZDJĘCIA]

0
Reklama

120 pokoi znajduje się w hotelu Holiday Inn Express Rzeszów Airport, który we wtorek otwarto w sąsiedztwie lotniska w Jasionce.

 

Trzygwiazdkowy i trzypiętrowy hotel otworzył Polski Holding Hotelowy, który przekształcano w styczniu 2019 r. z Chopin Airport Development. Hotel w Jasionce jest już 9. w Polsce należącym do PHH. Jeszcze w tym roku kolejny, pod marką Moxy, powstanie w Poznaniu.

Budowa hotelu w Jasionce trwała ponad rok. Inwestycja kosztowała 30 mln zł. W hotelu jest 120 pokoi, z czego 40 proc. to „jedynki”, reszta to „dwójki”, są też dwa pokoje dla osób niepełnosprawnych. W hotelu są też restauracja i dwie sale konferencyjne.

Ekonomiczna wersja Holiday Inn Express należy do światowej firmy InterContinental Hotels Group, z którą współpracuje Polski Holding Hotelowy. Hotel wybudowano z myślą głównie o kliencie biznesowym, przede wszystkim dla przedstawicieli firm sąsiadujących z lotniskiem. 

Obiekt jest jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie. Architekci zestawili materiałowo i kolorystycznie całość stref odpoczynku, konsumpcji i pracy konferencyjnej. Na piętrach, w hallach windowych i korytarzach użyto tej samej kolorystyki.

Na ścianach są miękkie mozaiki tłumiące dźwięki. Wnętrza pokoi są stonowane, spokojne, dominuje beż, jasne drewno i biel z delikatnymi dodatkami ciemnego błękitu
i akcentami głębokiego pomarańczu. Elewację budynku w 30 proc. wykonano ze szkła.

Dodatkową ozdobą elewacji są niebiesko-zielone glify okienne. W strefie zewnętrznej jest przestrzeń rekreacyjna z zielenią oraz betonowo–drewnianymi ławkami. – To hotel czwartej generacji i pierwszy taki w naszym kraju – twierdzi Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH.

Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, uważa, że hotel w sąsiedztwie lotniska w Jasionce przyczyni się wsparcia rozwoju naszego województwa. Adam Hamryszczak, prezes lotniska Rzeszów – Jasionka, twierdzi, że hotel otwarto w idealnym czasie dla portu. 

Z każdym rokiem obsługujemy coraz większą liczbę pasażerów. Rozwój lotniska wiąże się z dodatkowym zapotrzebowaniem na zaplecze noclegowe, zarówno dla podróżnych jak i dla załóg, czy pracowników obsługi technicznej – mówi Hamryszczak.

Z hotelu będą mogli korzystać także goście pobliskiej G2A Areny. Inwestor liczy, że w przeciągu trzech lat pokoje będą obłożone w 80 procentach. 40 proc. klientów stanowić mają pracownicy i goście firm przylotniskowych. Po 30 proc. to z kolei goście G2A Areny.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: