Zdjęcie: Husqvarna AB
Reklama

20 tys. m kw. wynosi powierzchnia magazynu wysokiego składowania, który został otwarty w Mielcu przez Husqvarna Division, która jest częścią Husqvarna Group, największego na świecie producenta  urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok.

Fabryka Husqvarna w Mielcu funkcjonuje od 2011 roku terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Specjalizuje się w produkcji Riderów oraz kosiarek dostarczanych na rynki europejskie. Fabryka oraz połączony z nią nowy magazyn wysokiego składowania zostały zaprojektowane w oparciu o najwyższe standardy wykorzystywane przy budowach tego typu obiektów.

Otwarty magazyn stanowi uzupełnienie dotychczas funkcjonującej fabryki Husqvarna. Jego powierzchnia wynosi 20 tys. m kw., co łącznie z powierzchnią fabryki stanowi 45 tys. m kw. Budowa nowego Husqvarna w Mielcu rozpoczęła się wiosną 2016 roku i zakończono już w grudniu 2016 r. Zakład produkcyjny na stałe zatrudnia ok. 150 pracowników, a w szczycie produkcji dodatkowo zatrudnia kolejnych 500 tymczasowych pracowników.

Wybudowanie magazynu w mieleckiej fabryce Husqvarna to część planowanego wzrostu produkcji Riderów i kosiarek w Polsce, a także nowy etap inwestycji koncernu w naszym kraju.

– Dzięki wprowadzeniu nowej linii produktów jesteśmy przygotowani na rosnący popyt na produkty serii  Rider na rynku europejskim. Nowy Rider z koszem zbierającym, podobnie jak inwestycja w fabrykę w Mielcu – są ważne dla naszej strategii rozwoju, a Grupa Husqvarna dąży do osiągnięcia  pozycji lidera rynku w 2020 roku – powiedział Pavel Hajman, prezydent Husqvarna Division.

Zdjęcie: Husqvarna AB
Zdjęcie: Husqvarna AB

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: