Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Ekologia, aktywizm i edukacja będą głównymi tematami pierwszego Festiwalu Lewicy w Rzeszowie, który odbędzie się w weekend (31 lipca-1 sierpnia). Do udziału w festiwalu zachęca stowarzyszenie Spójnik. 

Jak zapowiada Spójnik, stowarzyszenie działające na rzecz integracji lewicy w Polsce oraz budowy państwa świeckiego, opiekuńczego, równościowego i demokratycznego, I Festiwal Lewicy w Rzeszowie to dwa dni debat, spotkań merytorycznych i integracyjnych, a także dyskusje o polityce, sprawach gospodarczych i społecznych.

Na festiwalu nie zabraknie również rozmów o ochronie środowiska naturalnego, teraźniejszości i przyszłości edukacji w Polsce, działalności związków zawodowych oraz aktywizmie młodzieży i osób LGBT.

Na Festiwal Lewicy przyjadą goście, reprezentujący różne środowiska lewicy – wśród nich posłanki Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Joanna Scheuring-Wielgus, Piotr Zych, Marcin Wroński, Robert Maślak czy Marcin Grzybowski.

– Wpadliśmy na szalony pomysł, by w sercu konserwatywnego Podkarpacia stworzyć dla osób o lewicowych poglądach przestrzeń do poznania się, integracji, wymiany poglądów i opinii – mówi Patrycja Pawlak-Kamińska z zarządu stowarzyszenia Spójnik.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– W naszym regionie dużo jest osób z sercem po lewej stronie, dla których ważny jest zarówno człowiek jak i środowisko naturalne, demokracja jak i równe prawa dla wszystkich, również te pracownicze. Jesteśmy przekonani, że Festiwal Lewicy uwolni ich ukrytą do tej pory energię do działania – uważa Pawlak-Kamińska. 

Do organizacji I Festiwalu Lewicy w Rzeszowie zaangażowano nie tylko aktywistki i aktywistów skupionych wokół Spójnika, ale także działaczki i działaczy Nowej Lewicy i Lewicy Razem z Podkarpacia. Festiwal jest otwarty dla wszystkich, którym bliskie są lewicowe ideały. Odbędzie się on w siedzibie Nowej Lewicy przy ul. Księdza Jałowego 31.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama