Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa

Hala z kilkoma boiskami, siłownia i strefa fitness – I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie dostanie nowe zaplecze sportowe.

I LO w Rzeszowie, które mieści się w zabytkowym kompleksie budynków przy ul. 3 Maja, jest jedną z najstarszych szkół w Polsce. Nowe zaplecze sportowe dla ogólniaka miasto chce wybudować w miejscu starego budynku. 

Kilka lat temu planowano wyremontować dobudowaną do kamienic halę sportową, ale ekspertyzy wykazały, że to niemożliwe. Fundamenty obiektu są za słabe, trzeba go najpierw rozebrać. Miasto zleci wyburzenie budynku i budowę nowego. 

Pod koniec grudnia miasto zamierza otworzyć oferty przetargowe na inwestycję. –  Chcemy, aby prace zakończyły się najpóźniej w 2024 roku – mówi Beata Sitnik, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Nowa hala sportowa ma mieć dwa poziomy. Na parterze zaplanowano boisko do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, badmintona, trybuny na 230 osób, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Poziom niżej powstaną szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. Na poziomie piętra nad łącznikiem zaprojektowano dodatkową klatkę schodową, która później umożliwi połączenie jej z budynkiem szkoły.

Nowy obiekt będzie miał ponad 1500 m kw. i 9,9 m wysokości. Szacuje się, że inwestycja pochłonie ok. 8-10 mln zł. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama