25 wokalistów weźmie udział w I Podkarpackim Konkursie „Piosenka o Rzeszowie”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek (30 listopad). Patronat nad imprezą objął Rzeszów News.

Organizatorem konkursu jest Rzeszowski Dom Kultury oraz Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa. Będzie to pierwszy w historii miasta konkurs wokalny poświęcony w całości piosenkom o Rzeszowie.

Organizacja nowego konkursu jest wynikiem sukcesu przedsięwzięcia, jakim było wydanie płyty muzycznej pod tytułem „Zakochani w Rzeszowie”. Premiera albumu odbyła się na początku 2014 r. i znalazły się na nim nowe aranżacje utworów z opracowanego przez Jerzego Dynię zbioru piosenek o Rzeszowie.

Na płycie udzieliła się grupa utalentowanych wokalistów z Rzeszowa: Arkadiusz Kłusowski, Kuba Jonkisz, Sabina Kurek-Delikat, Mirosław Szpyrka, Małgorzata Chruściel, Katarzyna Sztaba-Adamczyk, Sylwia Łyko, Kamil Bijoś, Mariola Niziołek, Katarzyna Dudzik, Małgorzata Boć oraz Agnieszka Podubny.

W pierwszej edycji konkursu „Piosenka o Rzeszowie” weźmie udział 25 wokalistów z podkarpackich ośrodków kultury, którzy wykonają na żywo utwory z płyty „Zakochani w Rzeszowie” oraz autorskie piosenki zainspirowane tematyką rzeszowską.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wokaliści będą rywalizować ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-19 lat oraz 20 i więcej lat. Nagrodę Grand Prix im. Jana Pakosławica oraz nagrody w poszczególnych kategoriach przyzna trzyosobowa komisja jurorska w składzie: Jerzy Dynia (rzeszowski muzyk i dziennikarz), Jacek Ścibor (tenor, doktor sztuki wokalnej) i Bożena Stasiowska-Chrobak (dyrygent, doktor dyrygentury).

Konkurs „Piosenka o Rzeszowie” odbędzie się w poniedziałek (30 listopada) w rzeszowskim Teatrze Maska. Przesłuchania konkursowe w charakterze otwartego dla publiczności koncertu rozpoczną się o godzinie 12:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Szczegółowy program konkursu jest dostępny TUTAJ. Honorowy patronat nad imprezą objął Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama