W najbliższą środę, 4 grudnia o godz. 19:00, w ramach Kina Konesera w rzeszowskim kinie Helios zostanie pokazany film „Ida”. W rolach głównych Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska. Mamy dla Was podwójne zaproszenie.

Konkurs organizujemy we wtorek na naszym profilu: Facebook.com/RzeNews. Tam też podamy zasady konkursu.

Film „Ida” zdobył Złote Lwy w Gdyni i Nagrodę Specjalną w Toronto. Młoda zakonnica odkrywa, że jest Żydówką, którą w dzieciństwie ochrzczono, aby ją ocalić z Holocaustu. Wraz ze swoją jedyną żyjącą krewną, komunistką odsuniętą od władzy, jedzie do rodzinnej miejscowości. To podróż w poszukiwaniu tożsamości, miłości i wybaczenia. Choć filmowa historia rozgrywa się w roku 1961, nie jest to film rozliczeniowy. Reżysera nie interesuje kino historyczne, lecz opowieść o człowieku.

GŁOSY PRASY

– „Ida” Pawła Pawlikowskiego drażliwych tematów także nie unika. Ale robi to z niespotykaną w polskim kinie delikatnością. To dzieło piękne i wzruszające – Hubert Orzechowski, Newsweek Polska

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Rzadko zdarzają się filmy aż tak skupione, wysublimowane i konsekwentne w swojej artystycznej formie, dopracowane w najbardziej mikroskopijnym detalu – Dagmara Romanowska, Onet.

– „Ida” jest przede wszystkim opowieścią o wątpliwościach własnej wiary (w Boga, w siebie samego, w miłość, w przebaczenie) – Tomasz Bielenia, Onet.

httpv://www.youtube.com/watch?v=3B51y2DJWvQ

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama